Banner mainpage

Collapse

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Utrecht staat als proef prostitutie vanuit huis toe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #51
    thuisprostitutie is nooit veilig, dame is kwetsbaar voor overval, verkrachting, inbraak en daarnaast haar privacy in haar buurt, en voor familie en vrienden, daarom willen de meeste dames niet echt thuis werken, thuiswerk nu is bijna nooit echt thuis waar ze wonen, hooguit wat ze voor het werk huren of tijdelijk in Nederland verblijven, dus legalisatie zorg niet zomaar voor heel veel meer werkplekken en zeker niet veilige werkplekken

    gewoon goede panden een sexbestemming geven en goede exploitant het laten exploiteren die voor rendement kan zorgen en veiligheid. Dingen overzichtelijk en simpel houden en niet steeds nieuwe dingen willen verzinnen die theoretisch leuk klinken maar in de praktijk elders al zijn mislukt of waarvan je weet dat het geen succes gaat worden.

    Comment


    • #52
      Dus ze doen dit bewust, zoveel domme mensen bij elkaar zitten daar nu ook weer niet toch?

      Comment


      • #53
        Thuiswerk vinden ze opeens veilig? Hoe dan?

        Comment


        • #54
          Privehuizen en ramen hebben paniek/alarmknoppen, thuiswerkers niet, en je privacy is weg als sekswerkster. Leuk dat iedereen in je buurt weet wat je doet, denk niet dat veel meiden zo willen werken.

          Comment


          • #55
            Originally posted by Simpel maar waar View Post
            Thuiswerk vinden ze opeens veilig? Hoe dan?
            Denk niet dat ze zeggen dat het veilig is, maar wel dat ze zeggen dat volwassen vrouwen die dit werk willen doen zelf die overweging moeten kunnen maken. We hoeven ze niet te betuttelen.

            Comment


            • #56
              Originally posted by Domstad View Post
              Privehuizen en ramen hebben paniek/alarmknoppen, thuiswerkers niet, en je privacy is weg als sekswerkster. Leuk dat iedereen in je buurt weet wat je doet, denk niet dat veel meiden zo willen werken.
              Ik denk niet dat iedereen in de buurt automatisch weet wat je doet, omdat er een keer of 4 per dag aangebeld wordt bij iemand.

              Comment


              • #57
                nou als dat alleen mannen zijn en dat is meerdere dagen per week, dan geeft dat wel wat mensen te denken en die daar onderling over gaan praten...

                Comment


                • #58
                  ze doen het om het beroep een positiever imago te geven, dat is prima natuurlijk maar men vergeet de realiteit van onveiligheid, privacy, zwart werk etc

                  Comment


                  • #59
                    Maar die realiteit is dan in ieder geval een eigen keuze. Als een dame zich niet veilig voelt, of denkt dat haar privacy in het geding komt, dan kan ze zelf de keuze maken om te stoppen of daar andere maatregelen voor te nemen (zelf iets in beveiliging regelen bijvoorbeeld). Dat hoeft niet gereguleerd te worden.

                    Comment


                    • #60
                      gros zal gewoon illegaal op thuisplekken blijven werken, amper handhaving, en lekker zwart verdienen, gaat nu ook zo in grote getalen

                      Comment


                      • #61
                        Het is gebakken lucht

                        Comment


                        • #62
                          symboolpolitiek, gaat ze niet om echte resultaat

                          Comment


                          • #63
                            Originally posted by Johan Geluk View Post
                            ze doen het om het beroep een positiever imago te geven, dat is prima natuurlijk maar men vergeet de realiteit van onveiligheid, privacy, zwart werk etc
                            Want in de praktijk verandert er weinig. Doelstelling meer veilige legale sekswerkplekken, praktiik zal worden beetje meer legale sekswerkplekken die niet veiliger zijn..

                            Comment


                            • #64
                              overheden kunnen om zulke vreemde redenen raar beleid voeren, zonder te kijken wat het resultaat is en of het voor de maatschappij beter wordt, Legalisering van thuisprostitutie maakt de maatschappij en de veiligheid van een paar sekswerkers die dat gaan doen niet veiliger.

                              Comment


                              • #65
                                https://www.telegraaf.nl/nieuws/1600...tes-uitgedeeld

                                goh zo voorspelbaar, we voeren een wet in, maar hebben geen handhavers dus 0 boetes, maar goed het klinkt goed als symboolpolitiek,in Amsterdam zijn ze al jaren dom bezig met de stad, en Utrecht volgt nu ook, te beginnen met legaliseren thuisprostitutie, geen handhavers, nee maar is goed voor de beroepsgroep qua imago dat we het accepteren dat het vak normaal is, ja, maar naar veiligheid, handhaving op misstanden, belastingafdracht etc doen we niet aan. Hoe hou je je zelf voor de gek als gemeente dan?

                                Comment


                                • #66
                                  Wanneer valt het definitieve besluit hierover?

                                  Comment


                                  • #67
                                    Vergaderen, vergaderen en in de praktijk merkt een klant geen verschil tussen legaal of illegaal werkende thuisprostituee

                                    Comment


                                    • #68
                                      Kunnen ze toch zelf ook wel verzinnen?

                                      Comment


                                      • #69
                                        Er verandert dus niks, alleen dat ze misschien wat belasting gaat betalen, hoe wordt haar veiligheid dan beter dat was de inzet v Sorgdrager, legaal en veilig. Legaal gaat ze erop achteruit, kost haar meer en iedereen weet wat ze doet, kan je beter illegaal blijvenwerken.

                                        Comment


                                        • #70
                                          https://www.sexdome.nl/prostitutie/o...it-een-koffer/

                                          Ook midden in een woonwijk kan je ‘afwerkkamers’ van prostituees vinden: ‘Ze leven uit een koffer’


                                          Bron: AD.nl

                                          Mannen en vrouwen die schuilgaan achter de ontelbare seksadvertenties op het internet, werken midden in woonwijken of in hotelkamers. En toch zijn ze veelal onzichtbaar, met als gevaar dat mensenhandelaren de sekswerkers uitbuiten. Een inkijkje in deze verborgen wereld: ,,Haar kamer is als een afwerkkamer ingericht.’’

                                          Zonder nog om te kijken, loopt ze weg. Druk bellend met de mobiele telefoon tegen haar oor en twee grote tassen in haar vrije hand. Onderweg naar een nieuw adres, zo is de verwachting, om elders mannen te ontvangen voor betaalde seks. Maar hier, in deze onopvallende woning boven een winkel in het centrum van Gorinchem, kan deze prostituee niet meer werken. Op de voordeur is direct een sticker geplakt met de boodschap dat de woning is gesloten door de burgemeester. Omdat het verboden is zonder vergunning een seksinrichting te hebben.

                                          Twee uur eerder in Capelle aan den IJssel. Het Regionaal Controleteam (RCT) zit aan tafel met bovenal toezichthouders van de deelnemende gemeenten en experts van de politie. Een van de medewerkers heeft zich net als nieuwe klant voorgedaan op de website kinky.nl, waar talloze vrouwen, mannen, stellen en she-males zich met spannende foto’s aanbieden voor even zovele vormen van hete seks. Ook zonder condoom, 24 uur per dag, zeven dagen per week. Ze beschrijven zich als ‘supergeile beauty’s’ met klinkende namen als Angel, Rosie en Luna.

                                          Geen argwaan wekken

                                          Soms duurt het enige tijd om een afspraak te maken met een van de prostituees in de gemeenten in de regio die samenwerken, van Schiedam tot Dordrecht. Maar nu is het direct raak bij een vrouw die zegt dat ze uit Zuid-Amerika komt. Dat trekt de aandacht. De controleurs zien de laatste tijd veel Zuid-Amerikaanse vrouwen in advertenties, die met een toeristenvisum niet in Nederland mogen werken. Dat maakt ze kwetsbaar.

                                          Ze kennen de weg in Nederland niet. Worden ze gedwongen? Moeten ze hun verdiende geld direct bij een ander inleveren? Dat is de belangrijkste reden van de controles: zien of deze vrouwen slachtoffer zijn van mensenhandel. Of ze gedwongen worden tot betaalde seks. Zo ja, dan wordt er hulp aangeboden en gaat het onderzoek van de gemeente, die illegale bordelen kan sluiten, naar de politie die zich richt op mensenhandel.

                                          De afspraak is gemaakt: 150 euro voor een uur. Het adres is gedeeld. De toezichthouders en politiemensen weten: het is nu zaak geen argwaan te wekken. ,,Negen van de tien keer staat er iemand op de uitkijk. Vaak krijgen we ook niet gelijk het echte adres. Pas als we zeggen dat we in de straat zijn, krijgen we het correcte huisnummer. En ze kijken of je wel alleen bent’’, vertelt een van de toezichthouders.

                                          Tolkentelefoon

                                          Het loopt zoals verwacht. Het opgegeven adres is op het oog een gewone woning. Planten in de vensterbank, de gordijnen wijd open. Maar nog voor de ‘klant’ kan aanbellen, krijgt hij een ander huisnummer door. Van een woning boven een winkel waar de gordijnen potdicht zitten. Als de vrouw denkt haar klant binnen te laten, staan er opeens vele mensen in de woning. Via de tolkentelefoon volgt het gesprek. Wat doet ze hier? Heeft ze hulp nodig? Werkt ze vrijwillig als prostituee?

                                          Ook bekijken de controleurs haar telefoon. Daaruit blijkt dat ze op dit adres sinds augustus al vaker afspraken heeft gemaakt voor betaalde seks. Haar kamer is ook als een afwerkkamer ingericht, zo vertelt een van de controleurs. Op het nachtkastje liggen condooms, glijmiddel en vochtige doekjes. En het is warm, erg warm binnen. Bovendien lijkt er ook nog een andere prostituee te werken. Bewijs genoeg voor de burgemeester om de seksinrichting zonder vergunning te sluiten. De prostituee blijkt een Spaans paspoort te hebben en wil geen hulp. Dus loopt ze weg zodra het kan.

                                          ‘Hier moet je zijn’

                                          Het is een scène die zich kort daarna elders in Gorinchem herhaalt. Als de ‘klant’ wil aanbellen op het doorgegeven adres, wordt aan de andere kant van de smalle straat op het raam geklopt: ‘Hier moet je zijn’. In een treintje stappen de controleurs de verhuurde airbnb binnen, waar de verwarming ook weer op standje ‘heet’ staat.

                                          De voorbijgangers die om de hoek door de winkelstraat wandelen, zijn ongewis van deze verborgen wereld van prostituees. Ook hier hebben de vrouw en een she-male een Spaans paspoort. Op de telefoons staan tientallen appjes met klanten en vele erotische foto’s. Ook hier blijkt geen sprake van dwang. Lachend lopen de twee samen weg, hun rolkoffertjes achter zich aan trekkend. ,,Ze leven uit de koffer’’, weten de controleurs. Zij verwachten ook hier dat het tweetal snel weer op een ander adres werkt, vanuit een hotelkamer of een gehuurde woning.

                                          Seksuele uitbuiting

                                          Hebben deze controles eigenlijk wel zin als de dames zo naar een ander adres vertrekken? Kijkend ook naar de enorme hoeveelheid advertenties van escorts met privé-ontvangst op sekssites? Ja, is het duidelijke antwoord van de Capelse burgemeester Peter Oskam. Hij is portefeuillehouder mensenhandel in de regio Rotterdam. ,,Bij seksinrichtingen of prostituees met vergunning zijn er duidelijke regels, die nageleefd moeten worden. Prostitutie zonder vergunning is verboden en dat kan leiden tot uitbuiting. Waarbij een pooier bijvoorbeeld het paspoort van de prostituee afpakt, die geen kant op kan. Of vrijwel al het geld afpakt. Het is aan de overheid om de slachtoffers van seksuele uitbuiting te beschermen.” Op dezelfde dag als de controle in de Rotterdamse regio waren er ook controles in de regio Den Haag op erotische massagesalons zonder vergunning en in de regio Amsterdam op arbeidsuitbuiting.

                                          Hoe vaak bij de verborgen wereld achter de seksadvertentie sprake is van mensenhandel ‘weten we niet’. Maar zonder controles en zonder (anonieme) tips komt het ook niet aan de oppervlakte. ,,Iedereen die wordt gedwongen die we uit de prostitutie kunnen halen is winst. Door de controles krijgen we ook meer zicht op wie er achter deze prostitutie zonder vergunning zitten, wie het faciliteren en het geld verdienen.’’ Het doel is niet de sekswerkers het werk moeilijk te maken. Altijd wordt hulp aangeboden. Ook aan wie zegt niet te worden gedwongen.

                                          De hoop is dat bewoners tippen als ze van illegale prostitutie weten, als ze willen anoniem. Ook om een einde te maken aan overlast. Oskam: ,,Het is ‘s avonds laat nog druk. Er wordt heen en weer gelopen door klanten. Het is druk met parkeren. Dat wil je niet in een woonwijk.’’

                                          Comment


                                          • #71
                                            Nou eens kijken hoeveel sekswerkers zich legaal in Utrecht gaan aanmelden en hoeveel er een bankrekening krijgen.

                                            Comment


                                            • #72
                                              Zonder die bankrekening en kvk zijn ze al in overtreding en moet de gemeente ze geen vergunning geven

                                              Comment


                                              • #73
                                                Gemeente Utrecht snapt niets van prostitutiebeleid en ondernemerschap.

                                                Comment


                                                • #74
                                                  Ze drijven alles in handen van pooiers, loverboys en witwassers

                                                  Comment


                                                  • #75
                                                    Hoorde iets over dat de gemeente in vergunning exploitant wil opleggen dat dames zoveel dagen per week aanwezig moeten zijn. Dus gedwongenheid cq pooierschap vanuit de gemeente waarop de exploitant middels de vergunnimg op wordt gehandhaafd. Knettergek. Dus al die dames die mindercdagen beschikbaar zijn gaan naar andere stedwn of illegaal werken.

                                                    Comment

                                                    Working...
                                                    X