Originally posted by Scuderia
View Post
Announcement
Collapse
No announcement yet.
Grens overschrijdend gedrag
Collapse
X
-
Ja ik vind het grensoverschrijdend, maar ja ik ben gelukkig daar ook geen lid. De 1 vindt dit de ander dat. Het OM gaat dit overigens ook niet vervolgen. Zijn geen aangiftes.
Ps wat vinden jullie van fluiten naar een vrouw? Grensoverschrijdend?
Comment
-
https://www.telegraaf.nl/watuzegt/40...n-ballen-tonen
OPINIE Marcel van Oss, opleider en trainer
’Corpsleden moeten nu opstaan en ballen tonen’
Moeten we ons druk maken om corpsleden die vrouwen ’hoeren’ noemen? Jazeker, vindt Marcel van Oss. „Deze mannen zijn de toekomstige bestuurlijke top van Nederland. Als zij nu geen leiderschap tonen, hoe moet het dan straks?”
„„Alle vrouwen zijn hoeren. Het zijn sperma-emmers. Heren zullen de nekken van vrouwen breken, om hun lul erin te steken.’ De uitspraken van leden van het Amsterdamsch Studenten Corps hebben flink wat losgemaakt. Toch waren er ook relativerende geluiden. ’Moeten we ons daar nou druk over maken? Hebben we in Nederland niet wat beters te doen?’
Topbestuurders
Maar let wel: deze mannen vormen straks de bestuurlijke top van Nederland. Als toekomstige directeuren dragen ze straks zorg voor een productieve en veilige werkplek. Ook de studenten in de zaal die tijdens de speech meededen treft blaam. Een echte leider heeft de ’corps-ballen’ om tegen dom kuddegedrag in te gaan. Als zij nu hierin al geen cultuuromslag kunnen maken, geen leiderschap tonen en geen voorbeeldfunctie vervullen, hoe moet het dan straks?"Deze mannen vormen straks de bestuurlijke top van Nederland"
Er ligt in de eerste plaats dus een grote verantwoordelijkheid bij de studenten zelf. Hoelang moet je studeren om te begrijpen dat een oproep om de nek van vrouwen te breken over alle grenzen gaat?
Ook de studentenverenigingen hebben een belangrijke rol. De ontgroeningsperiode gaat weer beginnen. Daar ligt de start van de cultuuromslag die nodig is. Met drang en dwang wordt nu nog het kuddegedrag erin geramd. Dan krijg je dus klapvee dat instemmend meebrult met een opmerking als ’alle vrouwen zijn hoeren’. Er moet vanuit de verenigingen worden ingezet op de ontwikkeling van leiderschap en authenticiteit. Juist al meteen tijdens de ontgroening.
Onderscheiding
Gaat het corps de maker en verspreider van het filmpje van de speech opsporen? Als het een van de leden is, wordt hij dan geroyeerd voor het doorbreken van de vertrouwelijkheid? Of wil men echte cultuurverandering en wordt de klokkenluider voorgedragen voor een koninklijke onderscheiding vanwege betoonde moed om geen meeloper te zijn? Laat Amalia – als corpslid – de onderscheiding opspelden!
Dan een oproep aan de vaders en moeders van deze corpsleden: velen van jullie zitten nu als directeur of bestuurder in de top van organisaties. Hopelijk voeren jullie een stevig gesprek met jullie zoon. Wat gaat er door je heen als moeder, die jaren geleden als ’sperma-emmer’ heeft gefungeerd om het leven te schenken aan een van deze briljante jonge heren? Maak voor altijd duidelijk dat vrouwen hoeren noch sperma-emmers zijn. En maak hem bewust van de schade die hij aanricht. Spreek met hem over zijn voorbeeldfunctie en creëer bewustzijn hoe cruciaal die is. En reflecteer op wat je zelf voorleeft in jouw bedrijf en als ouder.
Later krijgen deze studenten als directeur ook meldingen van ongewenste omgangsvormen. Tonen zij dan het benodigde leiderschap, de moed, de wijsheid en de daadkracht om dit adequaat op te pakken? Of denken ze ’wat een gedoe om niks’. En glimlachen ze bij de herinnering aan de uitspraak ’alle vrouwen zijn hoeren’?”
Marcel van Oss is directeur van Van Oss & Partners, een geaccrediteerd opleidingsbureau tot vertrouwenspersoon. Hij geeft daarnaast trainingen in leiderschap en omgangsvormen
Comment
-
Originally posted by vuurwants View PostIk had niet het idee dat hier wat dan ook grensoverschrijdend wordt gevonden....in een vvd-liberaal forum mag immers alles.
- 1 like
Comment
-
ieder zijn standaard op ieder gebied is nu eenmaal anders, en mede daarom zijn veel zaken ook niet te veranderen laat staan te handhaven, wat de 1 tever vindt gaan vindt een ander totaal niet, dus hoe moet je dan iets gaan veranderen of er straffen op leggen?
Ik geef een vrouw een compliment en de 1 kan dat grensoverschrijdend vinden en er een melding van maken of erger, de ander doet het niets, en een ander vindt het weer leuk om dat compliment te krijgen
Comment
-
https://www.ad.nl/economie/van-wange...jven~afde2010/
Van wangedrag beschuldigde manager van moederbedrijf Thuisbezorgd kan blijven
De van wangedrag beschuldigde operationeel directeur van Just Eat Takeaway Jörg Gerbig mag toch blijven bij de maaltijdbezorger. De raad van commissarissen draagt hem opnieuw voor de functie voor.
In mei werd nog bekend dat Gerbig (39) zijn functie voorlopig zou neerleggen, omdat er signalen waren van ongepast gedrag op een bedrijfsevenement. Just Eat Takeaway startte een onderzoek naar de beschuldigingen aan het adres van Gerbig, maar na onderzoek zegt het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl dat hij kan aanblijven.
De kwestie werd in mei pas kort voor de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering bekend bij de top van het bedrijf, waardoor op het laatste moment zelfs een stempunt over zijn herbenoeming van de agenda moest worden gehaald. Topman Jitse Groen vertelde toen aan aandeelhouders de situatie te betreuren. Hij noemde Gerbigs ogenschijnlijke vertrek ook een ‘verlies voor het bedrijf‘.
Comment
-
https://www.ad.nl/show/collega-s-bes...atie~a1df9cd8/
Collega's beschuldigen Fred Savage van aanranding en intimidatie
Het ontslag van Fred Savage bij de reboot van de serie The Wonder Years eerder dit jaar had te maken met onder meer ‘aanranding’ en ‘intimidatie’. Dat vertellen enkele oud-collega’s anoniem aan het Amerikaanse tijdschrift The Hollywood Reporter.
Comment
-
https://www.rtvutrecht.nl/nieuws/345...rijdend-gedrag
Cipier gevangenis Nieuwersluis ontslagen na grensoverschrijdend gedrag
Nieuwersluis - Een cipier van de gevangenis in Nieuwersluis is ontslagen vanwege seksueel grensoverschrijdend gedrag. Een vrouwelijke gedetineerde deed eerder al aangifte tegen de 47-jarige man uit Amsterdam. Uit het onderzoek dat volgde, waarin ook camerabeelden zijn bekeken, kan de politie nu concluderen dat het seksueel grensoverschrijdende gedrag ook daadwerkelijk plaatsvond.
Kort na de aangifte was al besloten de verdachte cipier geen toegang meer tot de gevangenis te geven. Francesca Salamone, directeur van PI Nieuwersluis, laat weten dat grensoverschrijdend gedrag onacceptabel is. "Wij betreuren dat dit heeft kunnen gebeuren."
Het slachtoffer dat aan de bel trok, krijgt nazorg. In de Volkskrant vertelde haar advocaat over de werkwijze van de cipier. Hij zou als hij in zijn eentje de nachtelijke ronde over de afdeling deed, de deur van haar cel hebben geopend met zijn loper. Op die manier kwam hij tientallen keren 's nachts haar cel in. Volgens de vrouw mishandelde en misbruikte hij haar daar. Ook zou hij in haar cel drugs hebben gebruikt.Last edited by Lucky Luc; 13-08-2022, 00:58.
Comment
-
https://www.briefjevanjan.nl/aan-john-de-mol-7/
Aan John de Mol
Beste John,
De Nederlandse Staat procedeert momenteel tegen jouw kip met de gouden loden eieren Peter Gillis.
Peter Gillis zou zich schuldig hebben gemaakt aan een ernstig misdrijf.
Zware mishandeling.
Heel gek misschien, maar in Nederland is het niet toegestaan om je vriendin aan haar haren en oren te trekken, tegen de muur te smijten en in haar rug en neus te bijten.
Behalve als dat op verzoek van die vriendin gebeurt natuurlijk.
Maar dan zijn er meestal geen getuigen bij die 112 gaan bellen.
En dan legt zo’n vriendin geen belastende verklaring bij de politie af tegen de verdachte.
Snap je het tot zover?
Zo’n gevalletje van huiselijk geweld hóeft niet tot een procedure van de Nederlandse Staat tegen de verdachte te leiden.
Als zo’n man bijvoorbeeld niet alleen jouw melkkoe is, maar ook die van de betreffende vriendin, of als ze bang voor hem is, kan die vriendin weigeren om aangifte te doen.
Maar soms vindt de Nederlandse Staat de kwestie dan toch te groot om het er bij te laten zitten en wordt het toch een rechtszaak.
The People versus Peter Gillis.
Dat lijkt me mooie televisie (mits met ondertiteling).
De pest voor jou is echter dat de nieuwe serie van ‘Massa is Kassa’ al helemaal is opgenomen.
Je kunt die rechtszaak niet meer meenemen in de serie die vanaf 6 september geprogrammeerd is.
Dus wij zouden één grote leugen voorgeschoteld krijgen.
Een serie waarin Peter Gillis en Nicol Kremers liefdevol met elkaar omgaan (nou ja, hij roept honderd keer in een uur “Hatseflatsen” en zij kijkt hem spottend aan), terwijl de werkelijkheid is dat hij die van zijn portemonnee afhankelijke sneuneus in werkelijkheid in elkaar blijkt te rossen.
En zelfs bíjt.
En zij, die eerder de wonden liet fotograferen en een belastende verklaring aflegde, een vrouw blijkt die glashard loog over die mishandeling en daarna zoetsappige foto’s publiceerde waarop ze een soort van lachend om de nek van die plebejer hing.
Omdat ze natuurlijk niet de definitieve toorn van haar sugar daddy over zich wil afroepen en ze weer huisjes moet gaan schoonmaken voor haar geld.
De klassieke val van mishandelde vrouwen: financiële afhankelijkheid.
Liever die waggelende bankpas dan een Blijf van mijn Lijf-huis.
Dódelijk voor ‘Massa is Kassa’.
En voor SBS.
Ik vroeg me dan ook niet eens af of jij (net als alle andere Nederlanders die geen zuurstoftekort hebben opgelopen tijdens hun bevalling) snapte dat het uitzenden van een nieuwe serie ‘Massa is Kassa’ zonder ook dit maatschappelijk relevante thema te behandelen een gotspe is.
Na je optreden bij Tim Hofman rond die kwestie van The Voice, met dat verhaal over die “loketten” waar slachtoffers zich konden melden en dat “ik habe es nicht gewusst”-verhaal, was ik er gewoon zeker van dat jouw moreel kompas inmiddels een beetje beter zou zijn afgesteld.
Jammer van de 700.000 kijkers, jammer van de al gemaakte kosten, maar John de Mol zou foxwild zijn geworden en niet wéér zijn ogen sluiten voor wat mannen vrouwen aandoen.
En voor wat vrouwen in afhankelijkheidsposities zich laten aandoen.
Einde oefening voor ‘Massa is Kassa’, einde oefening voor Peter Gillis bij Talpa.
Maar ik zat ernaast.
Een zaak van de Nederlandse Staat tegen Talpa-medewerker Peter G.?
Dat zagen we volgens jouw woordvoerder helemaal verkeerd.
Die zei: “Dit betreft een privé-kwestie. Vooralsnog zien wij niet af van het uitzenden van het nieuwe seizoen dat op 6 september van start gaat.”
Niks geleerd van The Voice.
Poen wint van fatsoen.
Maar wees dan wel consequent.
Gooi dan je zoontje ook maar meteen weer op tv met die talkshow van ‘m.
Want die aangifte van zijn ex-verloofde Shima Kaes wegens poging tot doodslag is dan ook slechts “een privé-kwestie”.
Al dat gezeik ook altijd met die wijven.
Allemaal golddiggers, joh.
Toch?
Groet,
JanD PS.
- 1 like
Comment
-
https://www.ad.nl/show/john-de-mol-w...ngen~a0adf9e4/
John de Mol weigert interview Boos: ‘Verbijsterd over nieuwe beschuldigingen’
John de Mol heeft het tweede interview dat het programma Boos heeft aangevraagd over de misstanden bij The Voice geweigerd. Dat laat hij weten in een verklaring. Daarin zegt hij ‘verbijsterd’ te zijn over ‘valse beschuldigingen’ dat hij op de hoogte was van meer dan één geval van grensoverschrijdend gedrag door bandleider Jeroen Rietbergen.
‘Er zou sprake zijn van nieuwe informatie waaruit zou blijken dat John de Mol ten tijde van het eerste interview op de hoogte was van meer dan één geval van seksueel grensoverschrijdend gedrag van de heer Rietbergen’, valt te lezen in het statement van De Mol. ‘Wij waren verbijsterd door deze valse beschuldiging, aangezien de werkelijkheid is dat er op dat moment niet meer dan één concrete melding bij John de Mol bekend was.’
Rietbergen was in The Voice of Holland degene die over de muziek ging, ook was hij de partner van Linda de Mol, de zus van John. Eerder gaf de Talpabaas toe op de hoogte zijn geweest van een geval van grensoverschrijdend gedrag van Rietbergen en hij zou hem toen ‘alle hoeken van de kamer hebben laten zien'.
Geheim opgenomen gesprek
Boos heeft bij De Mol aangegeven dat er eerder melding is gedaan van grensoverschrijdend gedrag van Rietbergen. De Mol wilde na het interviewverzoek van Tim Hofman het materiaal inzien waarop de aantijging gestoeld is. Het zou gaan om een gesprek dat in het geheim is opgenomen tussen een vermeend slachtoffer en een vertrouwenspersoon van ITV.
De Mol reageert: ‘De transcriptie van het opgenomen telefoongesprek was geanonimiseerd en geredigeerd. Mede daardoor was het gesprek nauwelijks te begrijpen. Dat maakte het lastig om daarop te reageren. Wij hebben - gezien het belang van vertrouwelijkheid voor de rol van een vertrouwenspersoon - ernstige bedenkingen bij deze gang van zaken. De appjes die wij ingezien hebben geven ook geen nieuwe informatie. Al met al is er geen enkele concrete onderbouwing van de beschuldiging.’
Er komt geen interview volgens de Talpa-baas, omdat hij niet in ‘welles-nietes-discussie’ wil verzanden. Hij vult aan: ‘Bovendien reageren wij niet meer op anonieme beschuldigingen.’
Geen reactie van BNNVara
BNNVara liet eerder al weten niets te willen melden over de uitzending van Boos voordat deze donderdagmiddag online staat. In januari liet het programma meerdere vrouwen aan het woord over seksueel grensoverschrijdend gedrag achter de schermen van de populaire zangcompetitie The Voice op RTL 4. Meerdere vrouwen deden tegenover Hofman hun verhaal over bandleider Rietbergen en regisseur Martijn N. en twee vrouwen vertelden dat ze aangifte hadden gedaan tegen coach Ali B. Na de uitzending stapten nog meer vrouwen naar de politie.
RTL trok het The Voice terug, Ali B en Borsato zijn nog altijd uit de spotlights verdwenen. Rietbergen gaf toe zich overschrijdend te hebben gedragen. Hij bood onmiddellijk zijn ontslag aan en vertrok naar de Verenigde Staten. Linda de Mol en hij gingen uit elkaar. Het Openbaar Ministerie maakte eind april bekend een strafrechtelijk onderzoek te starten tegen de vier verdachten (Ali B, Borsato, Rietbergen en regisseur Martijn N.). Nog altijd is niet bekend of iemand voor de rechter moet verschijnen.
Comment
-
https://www.ad.nl/show/relatie-luca-...eden~ab2ba711/
Relatie Luca Borsato geklapt na contact met andere vrouwen: ‘Grens overschreden’
Luca Borsato heeft spijt dat hij met andere vrouwen contact heeft gehad terwijl hij een vriendin had. Dat schrijft de zoon van Marco Borsato vandaag in zijn Instagram Stories, nadat bekend is geworden dat zijn relatie met Daisy Piras op de klippen is gelopen. ‘Ik ben een flinke grens overgegaan.’
Eerder deze week doken er geruchten op dat Luca contact zou hebben gehad met andere vrouwen tijdens zijn relatie. Niet veel later meldde Daisy dat zij en Luca niet langer een koppel vormen. De 23-jarige Luca besloot vandaag publiekelijk het boetekleed aan te trekken en betuigt spijt aan zijn ex-vriendin.
‘Ik ben een flinke grens overgegaan. Het keer op keer overschrijdend contact met andere vrouwen en zwart praten over mijn relatie (sic) is iets wat schandalig is en ik nooit had mogen doen. Ik ben mij hier heel erg bewust van. Ik moet en zal mezelf diep in de spiegel aankijken hiervoor’, schrijft Luca, die onlangs zijn eerste single lanceerde.
De zoon van Marco en Leontine stelt dat hij een beter mens wil worden en daar hard voor gaat werken ‘met alle hulp van dien.’
Moeilijke beslissing
Volgens Luca was het een moeilijke beslissing om een punt te zetten achter zijn relatie met Daisy. ‘We houden zielsveel van elkaar. Maar voor nu gaan we als vrienden verder. Daisy is een wereldvrouw, en ik houd van haar met alles wat ik heb. Dat zal niet veranderen. Ik hoop dat jullie ons de rust gunnen om alles langzaam een plek te geven.’
Luca benadrukt dat zijn ex ‘niet de boosdoener’ is. ‘Ik sta altijd aan haar kant. Zo ook nu’, besluit hij.
Comment
-
https://www.telegraaf.nl/video/92663...oos-uitzending
‘Komende weken cruciaal voor Talpa na BOOS-uitzending’
Video21:04
In de nieuwe aflevering van BOOS meldt presentator Tim Hofman dat John de Mol mogelijk op de hoogte zou zijn geweest van meer meldingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag achter de schermen bij The Voice. De meldingen zouden bekend zijn bij een contactpersoon binnen de productie en een eindredacteur van Talpa, maar het is niet duidelijk of zij De Mol daarvan op de hoogte hebben gesteld. De Mol zei namelijk in de eerste uitzending dat hij op de hoogte was van slechts één melding. Verslaggever Jordi Versteegden zag de uitzending en vertelt wat hem opviel.
Comment
-
https://www.telegraaf.nl/entertainme...e-mol-wankelen
Boos: The Voice of Holland
Tim Hofman: ’Opnames laten verklaring John de Mol wankelen’
Ruim een half jaar na de spraakmakende aflevering van Boos over grensoverschrijdend gedrag achter de schermen bij The Voice of Holland, is donderdag een nieuwe uitzending over de talentenjacht verschenen. In de nieuwe aflevering worden met name beschuldigingen aan het adres van John de Mol geuit.
De eerste aflevering van het achtste seizoen van Boos begint al meteen met een waarschuwing en een korte samenvatting van de aflevering over The Voice die zij in januari maakten. Het intro eindigt met het interview met John de Mol waarin tevens te zien is dat De Mol aangeeft mee te willen werken aan een eventuele vervolgaflevering. Die is nu dan eindelijk daar.
Tim Hofman vervolgt de aflevering met een confrontatie met John de Mol die ook al in januari plaatsvond. Hofman vertelt hem dat er nog een dame zou zijn opgestaan om melding te maken van grensoverschrijdend gedrag, een melding waar John de Mol volgens Hofman bekend mee zou moeten zijn. Hoewel De Mol Hofman wel vraagt om wie het gaat, ontkent hij dat dat er iemand anders is geweest dan het ene geval waar eerder al over gesproken is.
„En hier moeten we het over hebben”, stelt Hofman. De presentator legt uit in januari al meerdere bronnen te hebben gesproken en te weten van meerdere meldingen, maar dit niet uitgebreid met De Mol te kunnen bespreken zonder die bronnen prijs te geven. Volgens Hofman zouden dan ook direct na de uitzending meerdere vrouwen contact hebben gezocht met de redactie. „Zij waren boos en verbaasd, want ook zij hadden zich al eens gemeld bij hun leidinggevenden. Was dat dan niet doorgegeven aan John? Of vertelde John ons dan niet de waarheid”, vraagt Hofman zich af.
Audiotape
Tim Hofman laat in de uitzending een audio-opname horen waarop een gesprek te horen is tussen een ’medewerker’ en ’contactpersoon’. Dit gesprek zou na de uitzending van januari hebben plaatsgevonden. Hieruit blijkt dat beide personen zeer verbaasd zijn over wat er in de eerste uitzending door John de Mol is gezegd, omdat er volgens hen veel meer is gebeurd. Ook wordt gerefereerd aan Rick Brug, eerder nog werkzaam voor Talpa en nu onderdeel van het management van ITV, de huidige Voice-producent. Volgens de ’contactpersoon’ zou ook Rick niets hebben begrepen van de gang van zaken.
De anonieme bellers stellen dan ook dat Rick en Linde de Jong, creative director, samen naar John de Mol zijn gestapt met klachten van medewerkers. John de Mol gaf in de eerdere aflevering inderdaad aan dat deze twee bij hen zijn gekomen, maar volgens zijn verklaring ging dat enkel om de klacht van de kandidate.
Onderzoek
De contactpersoon verklaart in het telefoongesprek dat ’het balletje inderdaad is gaan rollen doordat een kandidaat heeft aangeklopt’, maar stelt het tegelijkertijd raar te vinden dat er pas onderzoek wordt gedaan na een klacht van een kandidate en niet als een medewerker melding maakt. In het gesprek is bovendien te horen dat er sprake zou zijn van maar liefst vier meldingen van grensoverschrijdend gedrag door Rietbergen, waar De Mol van op de hoogte zou zijn. Er zou bovendien aan deze vrouwen zijn teruggekoppeld dat het nooit meer zou gebeuren.
Hofman zegt in het bezit te zijn van verschillende app-gesprekken die bovenstaande ondersteunen. Daarin worden volgens Hofman bovendien dingen in beschreven waar De Mol in januari eveneens aan refereerde. Opmerkelijk genoeg is dit appgesprek echter van de vrouw waar De Mol geen weet van zegt te hebben, zo stelt Hofman.
Scenario’s
„Dus, welke twee scenario’s lijken er over te blijven na het horen van de verhalen in combinatie met die tape die wij hebben? Het ene scenario is: John vertelde ons niet de waarheid tijdens het gesprek in de vorige uitzending. Hij zegt dat hij wist van één vrouw, wij spraken alvast twee vrouwen en op de tape spreekt de contactpersoon van vier vrouwen.”
Een ander mogelijk scenario is volgens Hofman dat De Mol inderdaad alleen door Rick en Linde op de hoogte is gebracht van slechts één melding, die van de kandidate en niets over de melding van de andere vrouwen. „En dat zou betekenen dat John ons zonder dat hij het wist niet de waarheid vertelde”, besluit hij.
Hofman wil dat ook precies weten hoe de vork in steel zit. „Waarom is het nu zo belangrijk dat we weten hoe het precies zit? Allereerst: de vrouwen die ons hebben benaderd voelen zich in deze door zowel ITV, Talpa als John niet serieus genomen. En dat doet pijn. En de optelsom van alles wat je net hoorde, zou ook kunnen betekenen dat Talpa en The Voice jarenlang werden gerund door leidinggevenden die klachten over seksueel grensoverschrijdend gedrag bij personeel niet zodanig serieus namen dat er op tijd werd ingegrepen. En dat zij mogelijk deze niet bij de eigenaar van het bedrijf neerlegden. Totdat er dus een kandidate van The Voice aan de bel trok...”
Verklaring
Anders dan bij de eerste aflevering heeft John de Mol besloten dit keer niet mee te werken. Presentator Tim Hofman had daar wel om gevraagd, omdat volgens hem uit de nieuwe informatie zou blijken dat De Mol op de hoogte was van meer dan één geval van seksueel grensoverschrijdend gedrag van Rietbergen. De Mol kreeg inzage in deze informatie en besloot op basis daarvan geen commentaar te geven.
Woensdag bracht hij wel een verklaring uit waarin hij stelt ’verbijsterd te zijn door de valse beschuldigingen’. „Er is ons een transcript gestuurd van een heimelijk opgenomen telefoongesprek en een aantal apps. De transcriptie van het opgenomen telefoongesprek was geanonimiseerd en geredigeerd. Mede daardoor was het gesprek nauwelijks te begrijpen. Dat maakte het lastig om daarop te reageren.”
Volgens De Mol is in de transcripties die hij onder ogen kreeg bovendien geen concreet bewijs geleverd van de beschuldiging dat hij van meer meldingen op de hoogte zou zijn geweest. „Daarnaast gaat het hier om een in het geheim opgenomen gesprek tussen een anoniem persoon en een vertrouwenspersoon over de werkzaamheden van die vertrouwenspersoon”, vervolgt De Mol in zijn verklaring. „Wij hebben - gezien het belang van vertrouwelijkheid voor de rol van een vertrouwenspersoon - ernstige bedenkingen bij deze gang van zaken. De appjes die wij ingezien hebben geven ook geen nieuwe informatie. Al met al is er geen enkele concrete onderbouwing van de beschuldiging.”
Een woordvoerster laat donderdag desgevraagd weten dat ze ’niets toe te voegen’ hebben aan de woensdag gegeven verklaring.
Aangifte
In januari liet Boos meerdere vrouwen aan het woord over seksueel grensoverschrijdend gedrag achter de schermen van de populaire zangcompetitie The Voice of Holland. Negentien vrouwen deden tegenover Hofman hun verhaal over bandleider Jeroen Rietbergen, vijftien over een regisseur en twee vrouwen vertelden dat ze aangifte hadden gedaan tegen coach Ali B. Na de uitzending stapten nog meer vrouwen naar de politie.
Eind april werd bekend dat het Openbaar Ministerie een strafrechtelijk onderzoek heeft ingesteld naar aanleiding van deze aangiften. Het onderzoek loopt nog, heeft een woordvoerder dinsdag laten weten. Hij kan niet aangeven wanneer er meer duidelijkheid komt.
Comment
-
https://www.ad.nl/show/als-john-de-m...kken~a5c38436/
Als John de Mol niet loog, dan lijkt me dat Linde de Jong haar biezen kan pakken
COLUMN/MET VIDEOEen ingewikkeld verhaal vol incrowdgeneuzel en zonder duidelijke smoking gun. Zo zal de nieuwe uitzending van Boos over de misstanden bij The Voice of Holland ongetwijfeld door veel mensen zijn ontvangen, stelt journaliste Angela de Jong.
Ik kon direct na de uitzending al raden wat het marionettenleger van John de Mol gisteravond zou gaan roepen, namelijk hetzelfde als de dag daarvoor: Tim Hofman heeft niks, hij overspeelt zijn hand en het is heel verstandig dat onze John er niet ging zitten.
Maar toch is de vraag die Hofman opriep in zijn nieuwe uitzending - ‘wie loog er, John de Mol zelf of zijn secondanten tegen hem?’- wel degelijk interessant en van belang in het hele dossier. Want als leidinggevenden Linde de Jong (nog steeds een hoge pief bij Talpa) en Rick Brug (inmiddels een hoge pief bij ITV) het in 2019 niet de moeite waard vonden om hun hoogste baas te vertellen dat er behalve een kandidaat ook drie Talpa-medewerkers geklaagd hadden over grensoverschrijdend gedrag van Jeroen Rietbergen, dan zegt dat alles over de bedrijfscultuur bij Talpa. Eentje van ‘niet zeuren’ en ‘het is je eigen verantwoordelijkheid’ om uit de handen te blijven van ‘vieze Jeroentje’ en anders is daar de deur. En dan snap je als buitenstaander ook meteen hoe het zo gierend uit de hand heeft kunnen lopen achter de schermen van de talentenjacht. Iedereen dacht wel tien keer na voor hij of zij de mond opendeed. Een klagende kandidate is natuurlijk een ander verhaal, want die is minder makkelijk onder de knoet te houden en zou zomaar naar de pers kunnen stappen.
Als De Mol loog in het beruchte interview met Tim Hofman, dan is dat natuurlijk al even saillant. Want waarom wel open zijn over één melding en niet over alle vier? Omdat dan zijn lucratieve deal met ITV in gevaar komt, omdat hij wist dat hij destijds een zeer ongezond bedrijf aan ze verkocht? En ik kan me ook voorstellen dat de overname van SBS door RTL dan direct op de helling zou zijn beland.
Dat er vier meldingen lagen, daar twijfel ik niet over. De geluidsopname en appjes die Hofman presenteerde zijn duidelijk bewijs, net als de verklaring van Jeroen Rietbergen. Talpa doet er daarom verstandig aan om alsnog zo snel mogelijk met een inhoudelijke reactie te komen. Als het John niet was die loog, dan lijkt me dat Linde de Jong vandaag nog haar biezen kan pakken. Met een creative director die meldingen over grensoverschrijdend gedrag jarenlang niet serieus neemt en verborgen houdt voor haar baas, wil je als invloedrijk mediabedrijf niet verder, lijkt me.
Dat het hele dossier stinkt en dat er nog veel losse eindjes zijn, moge duidelijk zijn. Maar wat me het meest trof aan deze tweede Boos is dat alle betrokkenen bepaald niet de indruk wekken openheid van zaken te geven en schoon schip te maken. De stuitend arrogante reactie van Linde de Jong aan Tim Hofman sprak boekdelen en stelt ook niet gerust over de uitkomst van het onderzoek van Van Doorne. Ik kan alleen maar diep medelijden hebben met alle vrouwen die afgelopen jaren uitgerekend bij háár moesten melden dat ze lastiggevallen waren door Jeroen Rietbergen en consorten.
Comment
-
https://www.briefjevanjan.nl/aan-tim-hofman/
Aan Tim Hofman
Beste Tim,
Ik ga iets geks zeggen.
Ik geloof John de Mol.
Toen John de Mol in 2019 zijn zwager Jeroen Rietbergen helemaal de tyfus schold omdat die zijn ‘macht’ gebruikte om een kandidate van ‘The Voice of Holland’ het nest in te krijgen, wist hij van één geval van seksueel grensoverschrijdend gedrag.
Waarom ik dat geloof?
Omdat jij gisteren in de tweede special van je programma Boos over ‘The Voice of Holland’ nóg duidelijker maakte hoe de cultuur bij Talpa was.
En is.
Zoals bij een politieke partij.
Als de leider iets niet weet, kan hij er ook niet over liegen.
Als hij er niet over kan liegen, kan hij er ook niet persoonlijk op afgerekend worden.
Weet je nog, bij D66?
De kwestie rond Sigrid Kaag en de directeur van het D66-partijbureau die was gestalkt, bedreigd en gechanteerd door Kaags campagneleider Frans van Drimmelen.
Toen die mevrouw contact kreeg met Sigrid Kaag zelf, wist Kaag niet hoe snel ze Van Drimmelens slachtoffer moest doorverwijzen naar ‘een ander loket’.
Op afstand houden, was het devies.
Afschuiven.
Op het bordje van de mindere goden in de partij leggen (partijbestuur, magere mannetjes).
Bij het bedrijf van John de Mol werkt het ook zo.
Met dit verschil dat de vermeende slachtoffers het mobiele telefoonnummer van John de Mol niet hadden.
Die konden alleen bij mindere goden terecht.
En die mindere goden, de ‘John-zeggers’, worden óók betaald om John de Mol uit de wind te houden.
En dat hebben ze in dit geval vakkundig gedaan.
Na jouw uitzending van gisteren geloof ik oprecht dat die mindere goden John de Mol maar over één geval van seksueel grensoverschrijdend gedrag van zijn zwager Jeroen Rietbergen hebben verteld: dat van de kandidate.
De jonge vrouw die een gevaar zou kunnen worden voor Talpa.
Omdat ze minder makkelijk aan haar geheimhoudingsclausule kon worden gehouden over alles wat er rond het programma ‘The Voice of Holland’ gebeurde dan medewerkers van Talpa.
Omdat zij, in tegenstelling tot Talpa-medewerkers, er haar carrière niet mee op het spel zette.
De mindere goden schatten in dat ze John de Mol ‘niet lastig moesten vallen’ met de vier andere gevallen waarvan ze weet hadden.
De namen van deze mindere goden?
Rick Brug, de zakelijk directeur.
En Linde de Jong, de creatief directeur (en oud-eindredacteur van… ‘The Voice of Holland’).
Ik herinner me nog goed de ophef over jouw eerste uitzending over ‘The Voice’ in januari, Tim.
De dagen en weken daarna hing heel Nederland John de Mol aan de hoogste boom.
Inclusief ‘de vrouwen’ uit zijn eigen bedrijf.
Terecht, omdat hij zijn zwager Jeroen Rietbergen er ook als hij maar van één geval weet had natuurlijk op staande voet uit had moeten flikkeren.
Na gisteren weten we dat er in januari misschien wat te weinig aandacht was voor de rol van ‘creatief directeur’ Linde de Jong.
Hoe zei de voormalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Madeleine Albright het ook alweer?
“Er is een speciaal plekje in de hel voor vrouwen die elkaar niet steunen.”
Door John de Mol ‘uit de wind te houden’ en hem maar van één van de vijf klachten over Jeroen Rietbergen op de hoogte te brengen, heeft zíj gezorgd dat Rietbergen na 2019 nog een tijdje kon doorgaan met zijn seksueel grensoverschrijdende activiteiten.
Met die Rick Brug.
Dat denk ik.
Is er ook een reden te bedenken waarom ik er tóch naast kan zitten?
Jazeker.
Toen Jeroen Rietbergen in januari vertrok bij ‘The Voice’, verklaarde hij dat hij na een gesprek met zijn ‘opdrachtgever’ (John de Mol) in therapie was gegaan.
En zei hij ook: “Voor mij was meer dan duidelijk dat mijn gedrag richting een aantal personen ontoelaatbaar was geweest”.
Hoe geloofwaardig is het dan dat je opdrachtgever die tevens de broer van je vrouw is, denkt dat het om slechts één gevalletje op de werkvloer bij ‘The Voice’ gaat?
Gordon ging ook niet naar een afkickkliniek na één snuifje coke.
Dus eigenlijk, Tim, weet ik na je uitzending van gisteren niks meer dan voor je uitzending van gisteren.
Toch is-ie voor mij niet mislukt.
Want ik was de naam ‘Linde de Jong’ helemaal vergeten.
En nu niet meer, nadat jij haar sprekend opvoerde.
Linde de Jong.
An arrogant piece of shit.
En een gevaar voor vrouwen op de werkvloer.
Of ze Sigrid Kaag ooit heeft ontmoet, weet ik niet.
Maar ooit zullen ze elkaar tegenkomen.
Als er een hel bestaat.
Groet,
JanD
Comment
-
https://www.telegraaf.nl/entertainme...rd-door-makers
Producent Blue Circle zegt van niets te weten
Denise uit B&B vol liefde: ’Voorval genegeerd door makers’
B&B vol liefde-kandidaat Denise kijkt met weinig plezier terug op de afgelopen maanden waarin ze deelnam aan het populaire RTL-programma. Op Instagram laat de bed and breakfast-houdster weten dat zij tijdens de opnames melding had gemaakt van „een voorval”, dat vervolgens zou zijn genegeerd door de makers. Producent Blue Circle zegt zich niet te herkennen in het bericht van Denise.
„De afgelopen maanden zijn heel intens geweest. Waar ik melding van had gemaakt is genegeerd”, schrijft de in Spanje woonachtige Denise. „Er is een heel stuk in het verhaal gemist door de productie. Er is een voorval geweest dat niet goed is gevallen. Dit voorval heb ik meerdere keren gemeld met betrekking tot de realiteit van mijn verhaallijn. Helaas is dit niet meegenomen.”
Over wat er is gebeurd wijdt de B&B-houdster in haar bericht niet uit, maar mogelijk is er alcohol in het spel geweest. „Onder het excuus van drank komen mannen nog steeds weg met bepaald gedrag. Vrouwen die dan voor zichzelf opkomen zijn draken.” Ook zegt Denise dat de tv-wereld ’niet haar wereld is’ en dat je als vrouw „helaas onderdanig aan de waarheid” bent.
Reactie Blue Circle
De producent van het programma, Blue Circle, laat vrijdag in een reactie weten zich niet in de uitspraken van Denise te herkennen. „Blue Circle betreurt het dat Denise niet positief terugkijkt op haar deelname aan B&B vol liefde, ondanks het goede en open contact tot nu toe”, schrijft het productiehuis in een verklaring.
„Wij herkennen ons niet in haar post. Onze vuistregel is dat elke melding serieus wordt opgevolgd en dat indien nodig wordt verwezen naar het externe en onafhankelijk meldpunt mores.online.”
--------------
Geen interviews, geen boulevard etc.. Een hele bewuste keuze.
Waar doe ik goed aan?
Afgelopen maanden zijn heel intens geweest. Waar ik melding van had gemaakt is genegeerd. Er is een heel stuk in het verhaal gemist door de productie. Er is een voorval geweest die niet goed is gevallen. Dit voorval heb ik meerdere keren gemeld mbt de realiteit van mijn verhaallijn. Helaas is dit niet meegenomen.
De TV wereld is écht niet mijn wereld. Onder het excuus van drank komen mannen nog steeds weg met bepaald gedrag. Vrouwen die dan voor zichzelf opkomen zijn “draken”. Als vrouw zijnde in deze wereld staan wij helaas onderdanig aan de waarheid.
🚨Op het moment dat je mee gaat in wat men wil en vooral geen eigen mening hebt, dan is alles goed.
🚨Op het moment dat je voor jezelf opkomt trekken veel mensen hun handen van je af.
Aan deze wereld werk ik niet mee.
𝕀𝕜 𝕝𝕖𝕖𝕗 𝕞𝕚𝕛𝕟 𝕝𝕖𝕧𝕖𝕟 𝕝𝕚𝕖𝕧𝕖𝕣 𝕚𝕟 𝕕𝕖 𝕨𝕒𝕒𝕣𝕙𝕖𝕚𝕕 𝕕𝕒𝕟 𝕞𝕖𝕥 𝕞𝕚𝕛𝕟 𝕞𝕠𝕟𝕕 𝕘𝕖𝕤𝕟𝕠𝕖𝕣𝕕 𝕚𝕟 𝕖𝕖𝕟 𝕝𝕖𝕦𝕘𝕖𝕟.
♥️Positiviteit, liefde, vertrouwen, elkaar helpen en creëren is meer mijn ding.
Ik heb met alle goede bedoelingen meegedaan aan een zoektocht naar de liefde en die heb ik gevonden. ZELF LIEFDE❤️ De basis van alle liefdes✨
Zo dankbaar, zo bevrijdend, zo goed voelt het om “thuis” te komen 😊
Hoe ga jij jezelf vandaag lief hebben?
Ik… ik zet m’n tv uit 😉
BESOS💋
#theend #selflove
22 u.
Comment
-
https://www.ad.nl/formule-1/meer-mis...s-f1~a3e22c62/
Meer misdragingen in Zandvoort: tientallen vrouwen melden grensoverschrijdend gedrag tijdens F1
Tientallen vrouwen hebben zich inmiddels gemeld bij de fanclub Formule 1 Vrouwen omdat ze afgelopen weekend zijn lastiggevallen tijdens de race op het circuit van Zandvoort. Volgens oprichter Svenja Tillemans is een aantal van hen van plan aangifte te doen van grensoverschrijdend gedrag.
De organisatie van de Dutch Grand Prix heeft inmiddels contact met haar gezocht om samen te kijken naar oplossingen voor het vrouwonvriendelijke gedag tijdens de races, vertelt ze.
Maandagochtend zei Tillemans dat ze vijftien meldingen had gekregen van seksistisch gedrag, zoals knijpen in billen en het gooien met bier. Later op de dag werden dat er nog veel meer. ,,Het zijn er tientallen, ik ben inmiddels gestopt met tellen. Het doet er ook niet toe hoeveel het er zijn, één is al te veel.”
Speciaal telefoonnummer
Het circuit communiceerde een speciaal telefoonnummer waarop vrouwen zich konden beklagen, maar de meesten meldden zich tot nu toe bij de fanclub, zegt Tillemans. Ze wil benadrukken dat het probleem zich niet alleen voordoet bij de Formule 1. ,,Het gebeurt bij veel meer sportevenementen en festivals.” Ze moedigt de vrouwen aan aangifte te doen bij de politie en zich te melden bij de organisatie. Een woordvoerder van de politie Noord-Holland laat weten dat er nog geen aangiftes binnen zijn.
Tillemans kreeg ook berichten van mannen die aangaven dat ze grensoverschrijdend gedrag hebben gezien en zich schamen dat ze niks hebben gedaan. Ook nemen vrouwen contact op met ideeën om het probleem op te lossen. Zelf pleitte ze al voor het inperken van alcoholgebruik, coureurs zich laten uitspreken om van elkaar af te blijven en meer controle.
Broek naar beneden getrokken
Een van de meest schrijnende verhalen die Tillemans hoorde is dat van twee jonge vrouwen van 19, die op de bijbehorende camping verbleven en al sinds donderdag werden lastiggevallen. ,,Toen ze naar een feest gingen, kozen ze ervoor om in joggingskleding te gaan. Maar ook dat hielp niet. Ze stonden lekker te dansen toen een man hun broeken naar beneden trok.”
De vrouwen meldden zich daarop in shock bij de EHBO, aldus de fancluboprichter. ,,Ze hadden het voorval gefilmd, dus de man kon direct worden gepakt. Hij is van de camping gebonjourd en hem is de toegang tot het circuit ontzegd.” Andere vrouwen hebben aangegeven dat ze nooit meer naar een Formule 1-race willen. ,,Tegen hen zeg ik: laat je alsjeblieft niet je passie ontnemen. Dat zijn de mannen niet waard.”
Comment
-
https://www.ad.nl/show/arjen-lubach-...ator~a2b90a65/
Arjen Lubach legt Yvonne Coldeweijer zwijgen op: geen juice meer over presentator
Arjen Lubach heeft via zijn advocaat Yvonne Coldeweijer het zwijgen opgelegd. Op haar juicekanaal Life of Yvonne bracht zij hem in verband met grensoverschrijdend gedrag. Nu heeft ze beloofd ‘voorlopig’ niets meer over Lubach te plaatsen.
Op haar kanaal bracht Coldeweijer onlangs zogenoemde juice over Lubach. Dit deed zij door middel van Instagram Stories, die 24 uur lang te zien zijn op haar kanaal. Enkele Stories die Coldeweijer op haar profiel heeft uitgelicht, heeft zij beloofd te verwijderen. Zij laat het ANP weten ermee akkoord te zijn gegaan dat ze ‘voorlopig’ niets meer plaatst over de presentator.
Coldeweijer bevestigt tevens dat ze een brief heeft gehad van de advocaat die door Lubach is ingeschakeld. Dat deed de presentator na het verschijnen van ‘ongefundeerde beschuldigingen op het juicekanaal’ van Coldeweijer.
,,Voor ons is hiermee de zaak tegen haar afgesloten”, laat het management van Lubach weten. ,,Arjen en zijn team concentreren zich verder met veel plezier en enthousiasme op het nieuwe seizoen van De avondshow met Arjen Lubach”, aldus het management.
Lubach keerde gisteren terug met dat programma op NPO 1. Met 981.000 kijkers belandde de satirische show op plek vier van best bekeken programma's van de avond, blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek. In de uitzending kwam hij niet terug op de verhalen die Coldeweijer over hem publiceerde.
Comment
-
https://www.telegraaf.nl/entertainme...stein-is-bizar
Jennifer Lawrence: ’Dat ik seks zou hebben gehad met Weinstein is bizar’
Terwijl Harvey Weinstein momenteel een gevangenisstraf van 23 jaar uitzit in New York nadat hij schuldig werd bevonden aan verkrachting en aanranding, blijven de beschuldigingen zich tegen hem opstapelen. Na Gwyneth Paltrow en Asia Argenta beweerde ook Jennifer Lawrence slachtoffer te zijn geworden van de wanpraktijken van de voormalige filmproducent. Hij zou er zelfs maar al te graag over hebben opgeschept. „Ik ben naar bed geweest met Jennifer Lawrence en zie hoe ver ze gekomen is: ze heeft net een Oscar gewonnen.” De actrice geeft toe dat dit het ’meest bizarre’ is wat ze ooit over zichzelf heeft gelezen.
Volgens de rechtbankdocumenten zou Weinstein de actrice in 2013 in zijn kantoor tegen de grond hebben gewerkt om vervolgens haar ondergoed uit te trekken. Zodra Lawrence hem duidelijk maakte hier niet van gediend te zijn, stelde hij haar de vraag of ze wel echt actrice wilde zijn.
Niet alleen zou Weinstein haar hebben gedwongen tot orale seks, ook zou hij verschillende keren hebben gemasturbeerd in haar bijzijn en dreigde hij haar carrière te dwarsbomen als ze ook maar enigszins zou tegenstribbelen. Weinstein zou haar op zijn beurt hebben toegezegd om haar ’dromen uit te laten komen’.
Eerder ontkende Lawrence de beschuldigingen van Harvey Weinstein eerder al stellig, maar de actrice doet de beschuldigingen nu af als ’het vreemdste wat ze ooit over zichzelf heeft gelezen’. Volgens Lawrence heeft ze enkel een professionele relatie met Weinstein gehad.
Comment
Comment