Banner mainpage

Collapse

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Diverse crisissen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Beetje off-topic misschien, maar vond onderstaande wel een interessante insteek hoe zoveel dingen een 'crisis' zijn:

    Het aardige aan Nederland is dat uiteindelijk de meerderheid – ondanks een mondige minderheid – best welwillend is en zich in tijden van crises schaart in het kamp van zij die ‘iets willen doen’. Tijdens de eerste coronamaanden sloten mensen zich braaf op, toen gevluchte Oekraïners een weg zochten naar veiligheid ontsprongen er overal initiatieven. Tegenover racisten en xenofoben die luid protesteren tegen zij die vluchten voor oorlog staat steevast een grotere groep van mensen die zo’n grote vrijwillige inspanning levert dat autoriteiten het enthousiasme moeten temperen. Burgemeesters sleepten trots matrassen hun gemeentehuis in en burgers ruimden hun zolders op.

    Het cynische is dat die veerkracht keer op keer wordt misbruikt. Noem iets ‘crisis’ en je kunt als centraal bestuur leunen op een woud van mensen die eigenlijk helemaal niet geëquipeerd zijn om de verantwoordelijkheden over te nemen. De vraag die zo langzamerhand wel eens beantwoord mag worden door Den Haag is wanneer in dit land iets ‘crisis-af’ is en je ervan uit mag gaan dat het centraal bestuur de taken weer overneemt.

    Maar juist dit kabinet redeneert omgekeerd. Voor hen is ‘crisis’ een manier om ‘regie’ over te dragen.

    https://www.groene.nl/artikel/wannee...source=twitter

    Comment


    • Bruls ziet het niet verkeert denk ik..In het verlengde daarvan...'we' moeten energie besparen vanwege de gas-crisis..pleur het maar bij de burger/bedrijven neer, dan kan Den Haag in de schommelstoel blijven zitten en koekeloeren waar het schip tegen de klippen vaart.

      Comment


      • ja pleur het bij de boeren neer, zo gaat het met onze regering met veel dingen..

        Comment


        • In het laatste geval zeg ik; prima!

          Comment


          • en als ze morgen tegen jou vuurwants zeggen , hier met je huis en bedrijf, we weten dat je volgens onze wet werkt, maar we kunnen niet anders we pakken het van je af, want wij hebben opeens andere doelen, en wij bepalen ook nog ff de prijs die we gaan betalen, en we laten andere bedrijven die voor dezelfde problemen zorgen maar ook volgens onze wet werken met rust want we willen jouw bedrijf en huis.

            Dan denk je ook ja ze hebben helemaal gelijk?

            Comment


            • Originally posted by vuurwants View Post
              In het laatste geval zeg ik; prima!
              echt weer een reactie van iemand die zijn salaris toch wel krijgt of hij er voor werkt of bijna niets doet! zoals alle ambtenaren en politicie!!!

              Comment


              • voor de helft van de baas , voor de helft uit eigen bedrijf... nog ambtenaar nog plisie of domme boer.

                Comment


                • Heb je ook antwoord op de goede vraag van Johan Geluk beste vuurwants? Dat zou je minder dom overkomen ipv hard werkende mensen dom ge noemen die gewoon altijd maar alles moeten slikken hoe moeilijk hun werk ook wordt gemaakt. Mensen die generatie op generatie voor ons voedsel zorgen en door eisen van ons, bedrijven en de overheid steeds binnen die wetten zijn doorgegaan en nu als een stuk vuil aan de kant worden geschopt terwijl andere vervuilers door mogen gaan. Wie zijn hier dom en het echte GAJES ? Ja zo spel je het goed nitwits😉

                  Comment


                  • Originally posted by vuurwants View Post
                    voor de helft van de baas , voor de helft uit eigen bedrijf... nog ambtenaar nog plisie of domme boer.
                    echt lachen nu want wij zeggen altijd hier een hond heeft een baas !!! Dus vuurwants wat ben jij...........

                    Comment


                    • Eigen baas zonder empathie voor anderen. Iedere keer blijkt dat uit zijn reacties. Hij vindt het prachtig dat menssn lijden onder bijvoorbeeld lockdowns, of maatregelen overheid. Zolang hij het maar goed heeft, en dat noemt zich socialist. Ik noem het een zelfzuchtige narcist zonder gevoel. Bah low very low.

                      Comment


                      • en dan de vluchtelingencrisis die groter wordt:

                        https://www.ad.nl/binnenland/centraa...rten~af6a2c8f/

                        ‘Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers staat op instorten’


                        Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) staat op instorten. In Ter Apel, het grootste asielzoekerscentrum van Nederland, is bijna één op de drie COA-medewerkers uitgevallen. Dat blijkt uit onderzoek van NRC en wordt volgens de krant bevestigd door het Centraal Orgaan.

                        Ook op andere COA-locaties vallen bovengemiddeld veel mensen uit. Door heel Nederland is het verzuim nu 9 procent - bijna twee keer zo hoog als het landelijk verzuimgemiddelde. COA zoekt ondertussen naar personeel: voor het einde van dit jaar moeten duizend openstaande vacatures worden ingevuld, bovenop de ruim vierduizend mensen die voor COA werken.




                        Al bijna een jaar geleden sloeg COA alarm bij de staatssecretaris. In oktober schreef de COA-top in een brief aan staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel en Migratie, VVD) dat de opvang ‘onder de menselijke maat dreigde te raken’, bevestigt een woordvoerder, ‘voor zowel bewoners als voor medewerkers’.

                        Het aanmeldcentrum in Ter Apel zit zo vol dat asielzoekers gedwongen worden om buiten te slapen. Daarom heeft de Groningse burgemeester Koen Schuiling (VVD) in een gesprek met staatssecretaris Van der Burg aangedrongen op maatregelen om het menselijke leed te verlichten. Schuiling wil dat er zo snel mogelijk een tweede aanmeldcentrum komt. Bij voorkeur op een ‘grootschalige locatie’ waar nieuwkomers en de honderden mensen die nog wachten op registratie sneller kunnen worden geholpen. Daarbij noemde hij de locaties in Ede en Budel maar mogelijk ook Zeist. Het gemeentebestuur van laatstgenoemde plaats weet nog van niks.

                        De staatssecretaris schreef donderdag aan de Tweede Kamer dat het kabinet drie (cruise)schepen heeft ingehuurd voor de opvang van asielzoekers, nu de asielopvang in Nederland volledig is vastgelopen. Drie cruiseschepen hebben al opdracht gekregen om koers te zetten naar Nederland en komen naar verwachting ‘in de loop’ van augustus aan in ons land.

                        Comment


                        • https://www.ad.nl/binnenland/aantal-...beld~ae16cfa5/

                          Aantal asielaanvragen in een jaar tijd meer dan verdubbeld


                          Iets meer dan 7000 mensen hebben in april, mei en juni asiel aangevraagd in Nederland. Dat is meer dan twee keer zo veel als in dezelfde maanden vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

                          De overheid kreeg in het tweede kwartaal van dit jaar 7050 eerste asielaanvragen. Voor die drie maanden is dat het hoogste aantal sinds 2014.



                          In het tweede kwartaal van 2021 hadden 3340 mensen asiel aangevraagd in Nederland. De instroom was toen laag door maatregelen tegen het coronavirus, verklaart het CBS. Het jaar ervoor, vlak na het begin van de coronacrisis, waren er nog veel minder aanvragen. In april, mei en juni 2020 vroegen 260 mensen asiel aan. Maar ook in het tweede kwartaal van 2019, voor de corona-uitbraak, waren er minder aanvragen dan nu, namelijk 5190.

                          Syriërs


                          Syriërs vormen al jaren de grootste groep asielzoekers. In april mei en juni vroegen 2260 mensen uit dat land voor het eerst asiel aan in Nederland. In dezelfde maanden vorig jaar deden ongeveer duizend Syriërs een asielaanvraag.

                          Na de Syriërs volgen de Turken. Nederland kreeg 695 asielvragen van mensen uit dat land. Daarna volgen Afghanen (630) en Somaliërs (300).

                          In het tweede kwartaal vroegen 170 mensen uit Rusland asiel aan. Dat is het hoogste aantal in de gegevens van het CBS, die teruggaan tot 2013. Het is bijna evenveel als in heel 2021, toen 205 Russen hier om asiel hadden gevraagd.

                          Mensen die in Nederland een verblijfsvergunning hebben gekregen, mogen hun gezinsleden ook laten overkomen om met elkaar herenigd te worden. Deze mensen worden nareizigers genoemd. In het tweede kwartaal kwamen 3140 mensen op die manier naar Nederland. Meer dan 2000 van hen kwamen uit Syrië. Dat is 21 procent meer dan in dezelfde maanden vorig jaar. Daarna volgen Turkije, Eritrea en Jemen.

                          Comment


                          • Als er een koude winter komt zijn we klaar, in Europa en bij ons.armoede zal stijgen, voedselvoorziening moeilijker en miljarden die nodig zijn worden dan weggepomt voor niet effectief stikstofbeleid wat juist de situatie erger maakt.

                            Comment


                            • Ja Putin heeft ons aardig in zijn macht, door onze goed bedoelde sancties verdient hij meer dan ooit met verkoop van energie terwijl ie minder hoeft te leveren.

                              Comment


                              • Zolang hij die oorlog kan financieren en dat kan ie steeds beter, zullen de problemen groter worden en raakt hij ons ook economisch. China kijkt lachend toe en wij maken ons druk om het klimaat, terwijl het klootjesvolk dus wij de sjaak zijn.

                                Comment


                                • https://www.telegraaf.nl/nieuws/4760...-en-filmen-het

                                  Filmpje van Russische soldaten is zoveelste bewijs van oorlogsgruwel
                                  Russen castreren Oekraïense soldaat met stanleymes, vermoorden hem en filmen het

                                  ANTWERPEN - Russische soldaten filmden zelf hoe ze een gevangen Oekraïense soldaat eerst met een stanleymes castreerden en daarna doodschoten. De gruwel in Oekraïne neemt verder toe. Vrijdag kwamen zeker 40 Oekraïense krijgsgevangenen om het leven.

                                  De video die donderdagavond plots de ronde deed op Russische Telegram-kanalen, kan mee op de intussen hoge stapel extreme oorlogsgruwel. Drie Russische soldaten komen in beeld, geen van hen toont zijn gezicht. Verder laat hun zelfgemaakte video niets aan de verbeelding over. Een soldaat in Oekraïens uniform ligt op de grond, handen op de rug gebonden, zijn gesmoorde pijnkreten vertellen dat hij gekneveld is. Zijn broek is al opengesneden en zijn benen worden gespreid door twee Russische soldaten.



                                  Een andere Russische soldaat neemt het voortouw. Hij heeft een aparte donkere hoed op en draagt een dunne armband en blauwe chirurgische handschoentjes. In zijn hand heeft hij een ordinair stanleymes, met groen handvat. De Oekraïner probeert te bewegen, de Russische soldaat met de hoed op stampt met zijn laars op het hoofd van de Oekraïner. Die verliest blijkbaar even het bewustzijn.

                                  Even later klinkt zijn pijnlijk gegrom weer, wanneer de Rus met de hoed op zich voorover buigt en met het breekmes gestaag de teelballen en penis van de Oekraïense soldaat afsnijdt. Uiteindelijk gooit de Russische soldaat de bebloede penis op de grond, naast het hoofd van de Oekraïner. Daar houdt de eerste video op.

                                  Vrijdag werd via Telegram nog een tweede video verspreid, het vervolg. De verminkte Oekraïense soldaat wordt met een enkele kogel in het hoofd geschoten en dan in een put getrokken. In de tweede video is te zien dat de gruwel zich afspeelt op een bosweg, waarop twee witte burgerwagens te zien zijn, een ervan met een grote letter ’Z’ op de achterdeur.


                                  De man met de zwarte hoed in een eerdere reportage.

                                  Ⓒ RR


                                  ’Souvenir’


                                  Wanneer de video werd opgenomen, is niet bekend. De letter ’Z’ dook in elk geval pas dit jaar op als symbool voor de Russische invasie in Oekraïne. De soldaat met de kenmerkende hoed werd, onder meer door onderzoekers van het digitale collectief Bellingcat, snel in andere beelden teruggevonden. Hij dook eerder op in heuse Russische televisiereportages van persagentschap Ria Novosti en het propagandakanaal Russia Today, die dateren van eind juni.

                                  Daar is de man met dezelfde hoed en armband te zien terwijl hij door de veroverde Oekraïense stad Severodonetsk patrouilleert, met een Russische reporter erbij. Hij heeft een Aziatisch uiterlijk, maar dient volgens de Russische reportages in het Tsjetsjeense Achmat-bataljon. Verschillende pogingen om hem nader te identificeren, leiden naar de Russische deelrepubliek Kalmukkië, niet ver van Tsjetsjenië. Uitsluitsel is er niet.

                                  Wie de video eerst heeft verspreid, is niet duidelijk. Wel staat vast dat de Russische soldaten de folterpartij en executie zelf hebben gefilmd. Doorgaans gebeurt dat niet, want het maakt identificatie van de daders mogelijk, met juridische vervolging of wraakacties als mogelijk gevolg. Maar helemaal uitzonderlijk zijn zulke beelden nu ook weer niet meer.

                                  Soms worden ze opgenomen als ’souvenir’, of zelf via sociale media verspreid als een vorm van machtsvertoon. Soms maken ze deel uit van een bewuste politiek. Islamitische Staat (IS) is het meest bekende recente voorbeeld van een militaire organisatie die gruwelvideo’s als een extreme vorm van public relations inzette: ’Wees bang voor ons, want hiertoe zijn we in staat’, was ongeveer de boodschap.

                                  In Oekraïne werd vrijdag diep geschokt gereageerd, met een mengeling van afkeer, instinctieve wraakgevoelens, of met de vraag om juridische gerechtigheid. Op Russische Telegram-kanalen waren de reacties ook gemengd. Daar was er ook afkeer, maar anderen bespotten de beelden. Een meme toont de soldaat met de hoed omgeven door dozen met eieren. „Alle legers begaan oorlogsmisdaden”, was een veelgehoord commentaar. Of er werd betwijfeld of de video wel ’echt’ was.

                                  ’Het orkest’


                                  Het Russische leger laat een lang spoor na van extreme oorlogsmisdaden, van Tsjetsjenië via Syrië tot in Oekraïne vandaag, met het voorstadje Boetsja daar als meest extreme voorbeeld van foltering, verkrachting en standrechtelijke executies. Zelfs ver weg in de Centraal-Afrikaanse Republiek en in Mali doen nu gruwelverhalen de ronde, specifiek over het Russische huurlingenbataljon Wagner. Het bestaan daarvan werd lange tijd door Moskou ontkend en dan afgedaan als een louter ’privé-initiatief’ – weliswaar opgezet door de oligarch Jevgeni Prigozjin, een vertrouweling van president Vladimir Poetin.

                                  In Oekraïne vult Wagner openlijk mee de Russische frontlijnen op. In Russische steden hangen sinds kort rekruteringsposters voor ’W’, met een knipoog. En Russische media schrijven nu publiekelijk over de oorlogshandelingen van ’het orkest’, een koosnaam voor het huurlingenbataljon.

                                  Nog geen 24 uur na de castratievideo dook vrijdag al een volgende mogelijke oorlogsmisdaad in Oekraïne op. Minstens veertig Oekraïense krijgsgevangenen kwamen om in een barak in een bekend Russisch gevangenenkamp bij het dorp Olenivka, in de afgescheurde Volksrepubliek Donetsk. Volgens Rusland bombardeerde Oekraïne het kamp zelf met Amerikaanse Himars-raketten. De gevangenen zouden volgens Russische media allemaal behoren tot het Oekraïense ’Azov-bataljon dat vocht in Marioepol’.

                                  Het Oekraïense leger ontkent dat het in die sector raketten afschoot en beschuldigt Rusland ervan de barak met gevangenen zelf te hebben bestookt en platgebrand. In elk geval zijn alleen Oekraïense gevangenen omgekomen, zei een woordvoerster van de Volksrepubliek Donetsk. Er werd geen enkele Russische bewaker gedood of gewond. Zowel de Oekraïense openbare aanklager als een Russisch onderzoekscomité lieten weten de zaak te onderzoeken.

                                  Comment


                                  • https://www.trouw.nl/duurzaamheid-na...ders~b3557dc1/

                                    Ondanks de klimaatcrisis geven energiebedrijven miljarden aan hun aandeelhouders

                                    Grote energieconcerns zoals BP maken enorme winsten en belonen daarmee hun aandeelhouders. Waarom steken ze dat geld niet in verduurzaming?
                                    ---

                                    Waar zijn de overheden hier, ipv alleen op boeren te richten, het is toch een bloody shame...

                                    Comment


                                    • Moeten de boeren overal bijgesleept worden? Buiten dat, ik snap ook niet dat dat zomaar kan...maar ja winstbelasting en een rechts kabinet.. vier handen op 1 buik.

                                      Comment


                                      • Gezien het klimaatbeleid, asielzoekersbeleid en huidige boerenbeleid is dit kabinet waarin ook nog de linkse partijen D66 en CU zitten alles behalve rechts te noemen😉

                                        Comment


                                        • Tsja dat is marktwerking en kapitalisme.

                                          De filosofie is dat de marktwerking er voor zou zorgen dat de bedrijven moeten vechten voor ons als consument. En dus in heftige concurrentie met elkaar naar lagere prijzen of betere service zouden gaan. Maar daar zie je steeds minder van terug.

                                          Comment


                                          • Ja en internationaal zijn we ook steeds meer van elkaar afhankelijk, dus het systeem doorbreken waar overigens amper de werkelijke politieke wil is in al die landen, is vrijwel onmogelijk daardoor.

                                            Comment


                                            • In Nederland wordt nu 30% minder gas gebruikt maar volgens deskundigen leidt de huidige situatie tot grote economische problemen omdat dit gaat leiden tot minder consumptie en produktie, dus dan ook weer banenverlies.

                                              Comment


                                              • En daardoor verplaatst werk naar het goedkopere buitenland. Door alle regels hier en gevolgen oorlog etc. Gaat onze welvaart deels zich verplaatsen.

                                                Comment


                                                • We hebben ook al te kampen met een tekort aan water; hoe ervaren jullie de watercrisis en hoe gaan jullie er mee om?

                                                  Comment


                                                  • Originally posted by Ed Raket View Post
                                                    In Nederland wordt nu 30% minder gas gebruikt maar volgens deskundigen leidt de huidige situatie tot grote economische problemen omdat dit gaat leiden tot minder consumptie en produktie, dus dan ook weer banenverlies.
                                                    Ja typische spiraal van een recessie toch? Inflatie stijgt als een gek, mensen worden voorzichtig met uitgaven, waardoor bedrijven weer minder inkomsten hebben, die vervolgens in het ergste geval mensen moeten ontslaan. Waardoor die mensen nog minder te besteden hebben etc etc.

                                                    Bekende riedeltje helaas.

                                                    Comment

                                                    Working...
                                                    X