Verstappen moet weer Norris voor zich laten, Perez crasht. WK titel wordt een probleem.
Announcement
Collapse
No announcement yet.
Formule 1
Collapse
X
-
WK titel is totaal geen probleem..die gaat sowieso gewonnen worden..Wel spannend is wie dat gaat zijn en dat is het beste team. Dus ik zie je probleem niet zo.. Lijkt er op dat McLaren redelijk goede kans maakt. Ik gun het ze van harte.
Comment
-
Ieder zijn ding, maar ik ben niet zo overdreven masculien en zie graag vrouwensport.. zeker rotsklimmen.. dames 'dansen' omhoog terwijl mannen alles op spierkrecht omhoog moeten 'trekken'..
Afijn, ik hoop dat Max gelukkig gaat worden met zijn meissie.. zal best wel....Last edited by vuurwants; 02-10-2024, 20:01.
Comment
-
Auto's en autosport is meer een mannen-ding. Er zijn weinig meisjes die auto's interessant vinden, daardoor is het aantal dat in hun jeugd gaat karten erg klein t.o.v. jongens.
Elk jaar in de F1 heb je één a twee nieuwe talenten die hun debuut maken. Die komen voort uit een groep van misschien wel 20.000 jongens die elk jaar beginnen met serieus karten wereldwijd. Als er per jaar misschien 1.000 meisjes zijn die dat proberen, is de kans dat er ééntje echt doorbreekt enorm klein.
Waar vroeger autosport nog veel spierkracht nodig had, is dat sinds een jaar of 20-25 veel minder. Zeer goede conditie is wel nodig, brute kracht niet meer. Dus het is zeker niet onmogelijk voor een dame om snel genoeg te zijn om in F1 mee te doen.
Overigens was de moeder van Max Verstappen, Sophie Kumpen, één van de beste karters van haar generatie. Ze reed o.a. tegen Jenson Button en Christian Horner. Ze heeft haar carrière niet doorgezet, ik weet niet precies waarom.
Je ziet de laatste jaren steeds meer dames in andere raceklassen, voor wie F1 nog iets te hoog gegrepen is, maar op bijvoorbeeld Le Mans wel meedoen om podiumplekken.
Comment
-
https://www.telegraaf.nl/sport/20839...ale-gezondheid
Formule 1-legende Lewis Hamilton vertelt over jarenlange depressies: ’Worstel al mijn hele leven met mentale gezondheid’
Formule 1-coureur Lewis Hamilton heeft onthuld dat hij het grootste deel van zijn leven gesukkeld heeft met mentale gezondheidsproblemen. De redenen? Pesten op school en de druk van het racen.
© ANP/HH
Lewis Hamilton
De zevenvoudig wereldkampioen vertelde in een interview aan de Sunday Times dat hij al sinds zijn tienerjaren depressief is. Hamilton, die een blanke moeder en een zwarte vader heeft, ervoer racisme als kind toen hij opgroeide in het Engelse Stevenage.
„Toen ik een twintiger was, had ik een aantal echt moeilijke periodes”, aldus de Mercedes-coureur. „Ik bedoel, ik heb mijn hele leven geworsteld met mijn mentale gezondheid. Ik heb depressies gehad. Vanaf heel jonge leeftijd, toen ik ongeveer 13 jaar was. Ik denk dat het de druk van het racen en de constante strijd op school was, het pesten. Ik had ook niemand om mee te praten.”
Geest kalmeren
Hamilton ging naar eigen zeggen op zoek naar manieren om met dat alles om te gaan. Die vond hij tijdens de coronaviruspandemie in 2020. De Brit begon om 5 uur in de ochtend wakker te worden om te mediteren, voordat hij ging hardlopen. „Ik had in het begin moeite om mijn geest te kalmeren”, klinkt het. „Maar het is een geweldige manier om in contact te komen met mezelf, mijn innerlijke gevoelens. En te begrijpen wat ik kan doen.”
Op de vraag of hij ooit een therapeut heeft bezocht, zei Hamilton: „Ik heb jaren geleden met een vrouw gesproken, maar dat hielp niet echt. Ik zou vandaag graag iemand vinden.”
De 39-jarige Hamilton staat momenteel op de zesde plaats in de strijd om de wereldtitel. Vroeg op het seizoen won hij twee GP’s. Na dit seizoen verhuist Hamilton naar Ferrari na twaalf jaar bij Mercedes.
Comment
-
https://www.telegraaf.nl/sport/15554...-uur-lang-pijn
Formule 1-coureur Valtteri Bottas 133e op WK gravel: ’Zes uur lang pijn’
De Finse Formule 1-coureur Valtteri Bottas had dit weekeinde geen race en dus kon hij doodleuk deelnemen aan het WK gravel. Hij deed in Leuven mee bij de amateurs van 35 tot 39 jaar en eindigde als 133e.
© ANP/HH
Valtteri Bottas na afloop
„Nerveuzer dan voor een F1-wedstrijd, omdat ik weet dat het zes uur lang zal doen. Maar goed, daarom ben ik hier. Ik wil er maximaal van genieten. Dit is de perfecte manier om even uit de hectische Formule 1-wereld te ontsnappen”, klonk het bij de Fin tegenover de NOS.
Had hij ambities voor de start? „Ik wil finishen. Ik wil van het publiek genieten en ga mezelf uitdagen. Dan zie ik wel waar ik eindig.” Het werd dus de 133e plek voor Bottas. Hij reed 5 uur en 40 minuten over het parcours. Dat is (maar) een uur meer dan Mathieu van der Poel, de winnaar bij de elite.
Comment
Comment