Is dit je eerste bezoek? Van harte welkom op ons forum! Lezen van het forum kan altijd door hieronder te klikken op het onderwerp dat je interessant vind. Nog leuker is het als je ook schrijft! Registreer je om zelf ook te schrijven, Registeren is binnen een minuut geregeld!
Best spelende ploeg v dit seizoen vd eredivisie. Verder vermoedelijk ongustig maar de selecties v volgend seizoen zijn nog niet bekend en we wisten al dat we gingen zakken op de puntenlijst. Prachtig voor GA Eagles
Naast Feyenoord, FC Utrecht en Ajax hebben nu ook Beligische topclubs interesse in Valente van FC Groningen. FC Utrecht zal hem niet kunnen betalen want hij gaat vermoedelijk meerdere miljoenen kosten.
Na bekerwinst Go Ahead Eagles mag zelfs NAC Breda als nummer 15 nog dromen van Europees voetbal
Go Ahead Eagles mag zich op gaan maken voor maar liefst acht duels in de Europa League. Door winst na penalty’s in de bekerfinale tegen AZ heeft de club uit Deventer zich verzekerd van een ticket voor de competitiefase van het tweede Europese toernooi. Maar wat betekent dat voor de verdeling van de Europese tickets in de eredivisie?
Spelen op Stamford Bridge tegen Chelsea, een mooie Europese uitwedstrijd bij Real Betis of juist thuis tegen Juventus in de Adelaarshorst: door de bekerwinst mogen spelers en fans van Go Ahead Eagles dromen van ongekend fraaie Europa League-affiches. Door het winnen van de KNVB-beker is een plek in de competitiefase namelijk al een feit. Tegen wie de ploeg van coach Paul Simonis precies gaat spelen, wordt bekend bij de loting op vrijdag 29 augustus. Dan kan de voorpret pas echt beginnen.
Vervolgens speelt Go Ahead Eagles op donderdag 25 september de eerste Europa League-wedstrijd. Daarna spelen de Deventaren nog Europese wedstrijden op 2 oktober, 23 oktober, 6 november, 27 november, 11 december, 22 januari en 29 januari.
Verschuivingen
Door de eerste bekerwinst in de historie van Go Ahead verschuift ook het een en ander in de eredivisie. Op dit moment staat de Overijsselse club namelijk zevende in de competitie en normaal gesproken geeft die plek recht op deelname aan de play-offs voor een ticket in de tweede voorronde van de Conference League.
Als Go Ahead Eagles in de resterende vijf duels tussen plek 5 en 8 blijft staan, schuift het ticket dus door naar de nummer 9 van de ranglijst. Dat is op dit moment Heracles. Al worden de Almeloërs op de hielen gezeten door tal van clubs. Het verschil tussen nummer 9 Heracles en nummer 15 NAC is op dit moment slechts vier punten.
Voor de ploegen boven Go Ahead Eagles verandert er niet veel. De nummers 1 en 2 plaatsen zich direct voor de competitiefase van de Champions League, de nummer 3 krijgt een ticket voor de derde voorronde van het miljoenenbal en de nummer 4 moet in de tweede voorronde van de Europa League beginnen. Voor PSV en Feyenoord is er overigens ook nog hoop dat zij als nummer 3 óók rechtstreeks de Champions League in mogen. Hoe dat precies zit, lees je hier.
'Duitse en Nederlandse 'topclubs' volgen FC Utrecht-sensatie op de voet'
FC Utrecht kan voor een bedrag van 750.000 euro een extra dertig procent van de tranfserrechten van Miguel RodrÃguez bemachtigen. Dat meldt Fabrizio Romano, die er ook van op de hoogte is dat zowel Nederlandse als Duitse topclubs interesse hebben in de Spaanse vleugelaanvaller.
Utrecht ging vorige week definitief aan de haal met RodrÃguez. De Domstedelingen namen de 21-jarige Spanjaard op permanente basis over van Celta de Vigo. Met die transfer, waarmee ongeveer 1,5 miljoen euro gemoeid is, bemachtigde de club vijftig procent van de transferrechten. De andere helft is nog in het bezit van Celta, maar de La Liga-club kan RodrÃguez niet terugkopen.
Voetbal International meldde vorige week al dat Utrecht een extra percentage van de rechten zou kunnen kopen van de Spaanse club. Daar is nu al sprake van. Als Ron Jans en co. 750.000 euro op tafel leggen, bezit het dertig procent extra, aldus Romano.
Ondertussen wordt RodrÃguez nauwlettend gevolgd door andere clubs. Welke dat zijn, maakt de Italiaanse transferexpert niet bekend. Duidelijk is wel dat het gaat om topclubs uit zowel Nederlands als Duitsland.
De vleugelaanvaller speelde dit seizoen negentien Eredivisie-wedstrijden. Daarin gaf hij drie assists, en maakte hij zes doelpunten. Twee van die zes goals maakte hij afgelopen zondag, toen FC Utrecht in eigen huis luid en duidelijk afrekende met Ajax: 4-0.
Nieuws uit Eindhoven: 'Interesse van PSV in Serie A-aanvaller is springlevend'
Earnest Stewart staat aan de vooravond van 'een gigantisch drukke periode', aldus het Eindhovens Dagblad. De lokale krant weet dat de technisch directeur van PSV de club in elke linie van een kwaliteitsimpuls wil voorzien. Iemand die nog altijd in beeld is, is Loum Tchaouna van SS Lazio.
Bij PSV staat het nodige te gebeuren. Diverse spelers, onder wie Luuk de Jong, hebben een aflopend contract. Dat, en een (waarschijnlijk) jaar zonder prijzen zorgt ervoor dat Stewart de nodige veranderingen door wil brengen in de selectie. Iemand die de club op het oog heeft, is de de 22-jarige Tchaouna.
Er moeten niet alleen 'twee extra basisaanvallers' komen, maar ook nieuwe keepers. Twee of zelfs drie stuks, schetst het ED. Dat alles heeft te maken met het naderende vertrek van Walter BenÃtez, Joël Drommel en Niek Schiks. PSV kijkt voor de opvolging daarvan vooral naar het buitenland. De Eindhovenaren willen een 'Champions League-waardige goalie' strikken.
Ook achterin wil PSV een slag slaan. De Japanner Ko Itakura was even in beeld, maar hij geniet interesse van behoorlijk wat clubs. Dat bemoeilijkt een transfer naar Eindhoven, aldus het ED. Hoe het middenveld van PSV er volgend seizoen uit komt te zien, is afhankelijk van of Ismael Saibari blijft. Duidelijk is dat er voor de aanvallende middenvelder 'zeker interessante aanbiedingen' gaan komen. Of PSV die gaat accepteren, is nog niet te voorzien.
Go Ahead door 20.000 fans gehuldigd in Deventer, opmerkelijk spandoek Edvardsen
Met een ruim twee uur durende busrit zijn de voetballers van Go Ahead Eagles gehuldigd in Deventer. Maandag won de ploeg de KNVB-beker door AZ met penalty's te verslaan. Twee dagen later stond een heldenonthaal gepland met de fans.
Ruim 20.000 supporters hadden zich verzameld in het stadscentrum om spelers, trainers en andere stafleden toe te juichen. Vooral op de IJsselkade en rond de Wilhelminaburg in Deventer was veel volk aanwezig. De bus vertrok rond 18.30 uur en kwam tegen 21.00 uur aan op het eindpunt, ruim een uur later dan gepland.
De huldiging liep vertraging op toen de bus stil was komen te staan nadat, meldde een ooggetuige, enkele spelers de wagen hadden verlaten om in de menigte een vechtpartij te sussen. Tot grotere incidenten kwam verder het niet. Spandoek Edvardsen
Of het moet het spandoek zijn geweest dat spits Victor Edvardsen toonde op de bus. Daar stond de voetballer zelf afgebeeld met AZ-verdediger Wouter Goes als hond aan de ketting. Voor een zelfde soort spandoek kreeg Denzel Dumfries, die daarmee tegenstander Theo Hernandez op de hak nam, vorig seizoen een boete. ESPNEdvardsen toont een spandoek waarop Goes aan de ketting ligt
Al direct na de bekerfinale had Edvardsen verbaal uitgehaald naar de spijkerharde AZ-verdediger. "Hij gedraagt zich op het veld als een kind. Goes is meer gefocust met ons uit balans brengen, dan op zijn eigen spel. Maar uiteindelijk hebben wij gewonnen en kan hij thuis lekker gaan huilen."
'Deventer-erfgoed'
Voorafgaand aan de busrit was de dag "best rustig" verlopen, vertelde algemeen directeur Jan Willem van Dop. "Het is een prima dag. Het is een stukje historie dat je als Go Ahead schrijft, wat de hele stad Deventer aandoet. We kunnen er niet omheen: wij zijn Deventer-erfgoed."
Onder politiebegeleiding werd de bus door de menigte geleid, richting de Wilhelminaburg, waar de harde kern van de voetbalclub met rode en gele rookfakkels stond te wachten.
"Je ziet nu wat een simpel spelletje met de omgeving doet", zei technisch directeur Paul Bosvelt vooraf. "Het is iets unieks en iedereen wil erbij horen. Mensen laten weten dat ze het allemaal geweldig vinden voor ons."
"We hebben het maandag al op de Brink gevierd en nu met de spelers samen", zeiden twee fans langs de route. "Heel Deventer is in extase."
De groene badjassen die de spelers maandag hadden kregen na de bekerzege in De Kuip waren op de ochtend na de overwinning nog nauwelijks uitgegaan. Ook woensdagavond meldde bijna de hele selectie zich met badjas aan in de open bus. Inclusief trainer Paul Simonis, die op een gegeven moment voorop het dak van de bus werd gesignaleerd.
"Ik zag een vrij plaatsje boven op de bus en dacht: ik ga het lekker allemaal in me opnemen", zei de trainer van de Eagles, die een alternatieve telling bijhield voor het aantal aanwezige fans. "Dit waren er eerder 30.000 dan 15.000."
"Onwerkelijk", noemde hij de afgelopen 72 uur. "Er zijn zo weinig prijzen te verdelen in de voetballerij. Als je dan als kleine club, zoals Go Ahead, een prijs pakt, dan is dat grandioos. Ik had dit niet durven dromen."
Comment