PSV wint ook met 1-2
Announcement
Collapse
No announcement yet.
Nederlands voetbal topic
Collapse
X
-
https://www.telegraaf.nl/sport/11605...-league-ticket
Goede zaken in strijd met Portugal om zesde plek in coëfficiëntenranking
Nederland koerst in volle vaart af op felbegeerd tweede Champions League-ticket
AMSTERDAM - Nederland heeft een absolute topweek in Europa achter de rug met vier overwinningen van de Nederlandse deelnemers en Feyenoord en Ajax, die zich in navolging van AZ en PSV verzekerden van overwintering in Europa. De perfect verlopen slotweek van de groepsfases heeft ervoor gezorgd dat het er zeer goed uitziet voor Nederland in de strijd met Portugal om de zesde plek op de UEFA-coëfficiëntenranking en dat het raar moet lopen willen we nog naast die felbegeerde positie, die recht geeft op twee vaste Champions League-deelnemers, grijpen.
Nederland heeft de zesde plek op de UEFA-coëfficiëntenranking inmiddels stevig in handen. De afgelopen week werden maar liefst 2400 punten bijgeschreven, terwijl Portugal er slechts 667 punten bij kreeg. Daardoor is de voorsprong van Nederland opgelopen tot 2984. Het is nog geen definitief gelopen koers, maar de perspectieven om aan het einde van het seizoen ook nog als zesde op de ranking te staan zijn heel goed. Alleen donkere scenario’s kunnen dat voorkomen. De voorsprong zou nog verspeeld kunnen worden als alle vier de Nederlandse clubs in de eerste ronde na de winterstop direct worden uitgeschakeld en meerdere van de vier Portugese deelnemers echt ver zouden doorstoten in de toernooien. Als de Nederlandse en Portugese clubs grotendeels gelijke tred weten te houden na de winterstop dan is het kat in het bakkie voor Nederland.
PSV en Ajax zijn actief in de tussenronde van de Europa League, waarvoor maandag wordt geloot, terwijl Feyenoord al verzekerd is van de achtste finales van dat toernooi en AZ is doorgestoten naar de achtste finales van de Conference League.
Benfica en FC Porto hebben zich geplaatst voor de achtste finales van de Champions League, Sporting Portugal is present in de tussenronde van de Europa League, terwijl Sporting Braga de tussenronde van de Conference League speelt.
Inmiddels is zelfs de afstand van Nederland tot nummer vijf Frankrijk niet meer zo groot. Het gat naar de Fransen bedraagt 2797 en is dus kleiner dan de voorsprong op nummer zeven Portugal. Als Nederland de vijfde plek zou weten over te nemen, zou dat met ingang van het seizoen 2024/2025, als de nieuwe formats van Champions League, Europa League en Conference League van start gaan, betekenen dat drie Eredivisieclubs rechtstreeks het hoofdtoernooi van de Champions League ingaan. De Fransen hebben nog wel vijf ploegen in de verschillende toernooien en dus meerdere ijzers in het vuur om de voorsprong te behouden of uit te bouwen: Paris Saint-Germain in de Champions League, Stade Rennais, AS Monaco en FC Nantes in de Europa League en OGC Nice in de Conference League.
Op de coëfficiëntenranking van dit seizoen staat Nederland inmiddels achtste, vlak achter België (10.600 tegenover 10.300). Ook Turkije (10.800) en Frankrijk (10.916) komen in zicht. De koploper is zoals vrijwel elk jaar Engeland, dat een score van 16.571 heeft en nog zeven deelnemers in de diverse Europese toernooien, waaronder vier in de Champions League (Manchester City, Liverpool, Chelsea en Tottenham Hotspur).
De grootste puntenpakker voor Nederland is tot nu toe AZ, dat in de Conference League 17 punten heeft vergaard, PSV en Feyenoord volgen met respectievelijk 13 en 11. Bij de bepaling van de Europese startbewijzen speelt de UEFA-coëfficiëntenranking vanaf het seizoen 2024/2025, als de nieuwe formats van de Europese toernooien van kracht zijn, een steeds grotere rol. Zo worden twee extra Champions League-tickets toegekend aan de landen die over het voorgaande seizoen het hoogte puntentotaal hebben gehaald. Vorig seizoen zat Nederland als nummer twee achter Engeland bij die toptwee. Bij de toewijzing van de vervangende tickets als de Champions League- en/of Europa League-winnaar al via de nationale competitie geplaatst is voor het toernooi wordt dan ook gekeken naar de ploeg in de kwalificatiefase met het hoogste coëfficiënt.
Comment
-
https://nos.nl/collectie/13873/artik...y-niet-naar-wk
Conclusie na topper Ajax-PSV: 'Simons wel, Brobbey niet naar WK'
Bondscoach Louis van Gaal zal zondagmiddag met enige zorgen hebben gekeken naar de eredivisietopper tussen Ajax en PSV (1-2). Negen spelers uit de voorselectie begonnen aan de aftrap, zes bij Ajax en drie bij PSV. Met name het niveau van de Ajacieden was zorgwekkend, twee weken voor het WK. Van Gaal maakt komende vrijdag zijn definitieve WK-selectie bekend.
Met Kenneth Taylor, Davy Klaassen en Daley Blind zaten er bij Ajax drie internationals op de bank, waarvan Blind zelfs helemaal niet in actie kwam. Bij PSV moest Guus Til het doen met een rol als invaller.
'Simons neemt alle twijfels weg'
PSV'er Xavi Simons speelde een sterke wedstrijd en dat kan hem zomaar dat duwtje richting het WK hebben gegeven. "Als Ajax-PSV nog ging over wie er wel en niet naar het WK gaat, dan heeft hij alle twijfels weggenomen", aldus Ibrahim Afellay. "Het kan niet zo zijn dat Simons niet naar het WK gaat", vindt ook Arno Vermeulen.
"Het is een geweldig joch", zegt Rafael van der Vaart. "Hij blijft werken, werken, werken en is aan de bal ook fantastisch." Pierre van Hooijdonk sluit zich daarbij aan: "Zo'n type, zo technisch begaafd. Er zijn er weinig die dan ook zoveel arbeid leveren."
'Hij was Brobbey niet'
Waar Simons als een van de winnaars van de wedstrijd mag worden beschouwd was Ajax-spits Brian Brobbey misschien wel een van de verliezers met het oog op het WK. De spits van Ajax is een van de twijfelgevallen. Misschien gaat het wel tussen hem en Vincent Janssen.
Arno Vermeulen is stellig: 'Als je dan in zo'n wedstrijd onzichtbaar bent... Brobbey gaat niet naar het WK, denk ik."
"Hij was Brobbey niet", zegt Van Hooijdonk. "Hij was werd natuurlijk flink aangepakt, maar was ook betrokken bij die opstootjes. Misschien werd de spanning hem te veel. Ik vind hem echt een goede speler, maar het is geen goed signaal aan de bondscoach. Die wil een speler zien die controle heeft."
Afellay is het er niet mee eens: "Je moet hem niet afschrijven op basis van één wedstijd, maar beoordelen over een langere periode. Ik vind Brobbey beter dan Janssen en zou eerder Brobbey naar het WK meenemen."
Comment
-
https://www.ad.nl/nederlands-voetbal...s-is~aa79e453/
Mohamed Ihattaren accepteert helpende hand van Wesley Sneijder: ‘Hij beseft dat dit zijn laatste kans is’
Mohamed Ihattaren gaat zich laten helpen door Wesley Sneijder. De recordinternational bekende vorige week dat hij het gevallen toptalent een helpende hand wilde bieden, maar geen reactie kreeg. Inmiddels hebben de twee elkaar gevonden.
,,Hij schaamde zich om eerder contact op te nemen. Hij zei: ‘ik kijk echt tegen je op, dus ik vond het heel moeilijk om je te bereiken’. Uiteindelijk heeft hij het wel gedaan en zijn we 2 dagen lang bezig geweest”, vertelt Sneijder bij Veronica Offside. Sneijder en Ihattaren werden samen gespot op de tribune bij vierdedivisionist AZSV Aalten, dat het opnam tegen het DHSC van Sneijder.
,,We hebben de eerste dagen veel gepraat, testjes gedaan en vandaag zijn we begonnen met trainen’’, aldus Sneijder. ,,Hij staat er heel positief in, het is een zware periode voor hem geweest. Hij zegt ook dat hij fout is geweest. Hij beseft dat dit zijn laatste kans is.” Ihattaren kreeg vorige week definitief te horen dat Ajax de koopoptie in zijn contract niet licht. Daarom keert hij na de jaarwisseling terug naar Juventus.
,,Ik ga met hem mee”, zegt Sneijder. ,,We hebben afgesproken dat hij het voor zichzelf moet doen, niet voor mij. Hij zegt dat hij er alles voor aan de kant wil zetten. Ik ben blij dat hij het licht heeft gezien. Ik zie aan zijn ogen dat hij écht wil.”
Nieuwe kans
Ajax besloot Ihattaren afgelopen januari een nieuwe kans in Nederland te bieden. Zijn start bij Jong Ajax was veelbelovend, maar na een sterke voorbereiding op het nieuwe seizoen raakte de middenvelder weer uit beeld. Bedreigingen uit het criminele circuit hielden Ihattaren, die na een kort huwelijk weer vrijgezel is, maanden buiten de selectie.
Comment
-
https://www.ad.nl/politiek/sportmini...r-br~a1e4ba6e/
Sportminister Conny Helder namens Nederland naar WK in Qatar
VVD-minister van Sport Conny Helder zal in de groepsfase van het WK in Qatar zeker een wedstrijd bijwonen. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad. Dit bericht van RTLNieuws wordt bevestigd door politieke bronnen in Den Haag.
Mocht het Nederlands elftal verder komen dan de groepsfase, dan worden opnieuw besluiten genomen en kan er worden opgeschaald naar de minister van Buitenlandse Zaken Wopke Hoekstra. Minister-president Mark Rutte. Als Nederland bij de laatste vier komt, wordt de koning mogelijk ingezet.
Het WK in Qatar is omstreden door de schendingen van de mensenrechten en de dood van duizenden werknemers. Om die reden is een Kamermeerderheid tegen het sturen van een regeringsdelegatie.
Buurland België stuurt alleen de koning of een minister als de Rode Duivels bij de laatste vier komen.
Comment
-
https://www.telegraaf.nl/sport/21257...ner-sc-cambuur
Ultee nieuwe hoofdtrainer SC Cambuur
De begin dit seizoen bij Fortuna Sittard ontslagen Sjors Ultee gaat alweer aan de slag in de Eredivisie. Bij SC Cambuur volgt hij Henk de Jong op als hoofdtrainer, zo melden bronnen rondom de club. De Jong ging onlangs vanwege gezondheidsredenen met pensioen.
////
goede coach
Comment
-
https://www.telegraaf.nl/sport/16500...et-mee-naar-wk
Mooi niet die arrogante Cillesen die ook geen penaltykiller is mee naar het WK
Comment
-
https://nos.nl/artikel/2451954-cille...ranje-selectie
Cillessen niet, Simons en Bijlow wel naar WK: bekijk de complete Oranje-selectie
Xavi Simons en Jeremie Frimpong zijn door Louis van Gaal opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor het WK in Qatar. Beiden maakten nog niet eerder deel uit van de Oranje-selectie.
Ten opzichte van de voorlopige selectie zijn dertien spelers afgevallen. Opvallendste naam daarbij is die van Jasper Cillessen. De doelman verruilde Valencia afgelopen zomer voor NEC, juist om zijn kansen op WK-deelname te vergroten. Cillessen kwam 63 keer uit voor het Nederlands elftal. Hij miste het afgelopen EK door een coronabesmetting.
Justin Bijlow (Feyenoord) is wel door Van Gaal geselecteerd. De andere keepers die meegaan naar Qatar zijn Remko Pasveer (Ajax) en Andries Noppert (sc Heerenveen). Ook Mark Flekken (SC Freiburg) is afgevallen.
Onder de verdedigers uit de voorlopige selectie zijn vijf namen afgevallen: Sven Botman (Newcastle United), Micky van de Ven (VfL Wolfsburg), Devyne Rensch (Ajax), Mitchel Bakker (Bayer Leverkusen), Pascal Struijk (Leeds United).
Jordy Clasie (AZ), Ryan Gravenberch (Bayern München) en Guus Til (PSV) zijn de middenvelders die ontbreken in de WK-selectie. De aanvallers die niet meegaan naar Qatar zijn Arnaut Danjuma (Villarreal), Donyell Malen (Borussia Dortmund) en Brian Brobbey (Ajax).
De spelers komen maandag samen in Zeist, waar één training wordt afgewerkt op Nederlandse bodem. Een dag later vliegt de selectie naar Doha. Oranje opent het WK op 21 november tegen Senegal.
De dertien afvallers bij Oranje
Doel: Jasper Cillessen (NEC), Mark Flekken (SC Freiburg)
Verdediging: Micky van de Ven (VfL Wolfsburg), Devyne Rensch (Ajax), Mitchel Bakker (Bayer Leverkusen), Sven Botman (Newcastle United), Pascal Struijk (Leeds United)
Middenveld: Jordy Clasie (AZ), Ryan Gravenberch (Bayern München), Guus Til (PSV)
Aanval: Arnaut Danjuma (Villarreal), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Brian Brobbey (Ajax)
Comment
-
https://www.ad.nl/nederlands-voetbal...elft~aea46ebf/
Lars Unnerstall de nummer 1: dit zijn de beste eredivisiespelers van de eerste competitiehelft
De eerste seizoenshelft zit erop en het WK komt eraan! Tijd om de balans op te maken in de eredivisie. Lars Unnerstall is glansrijk de beste speler van die eerste seizoenshelft geworden. De keeper van FC Twente staat na 14 wedstrijden bovenaan in ons spelersklassement.
Voor een WK-selectie komt hij de Duitser niet in aanmerking maar in de eredivisie is toch veruit de beste. Lars Unnerstall houdt Feyenoorder Gernot Trauner en PSV-aanvoerder Cody Gakpo nog ver onder zich. In een top tien met verder nog drie spelers van koploper Feyenoord, twee PSV’ers en een haast verdwaalde Ajacied.
Voor Daishawn Redan van FC Utrecht is het fijn dat de eerste seizoenshelft erop zit. Danny Makkelie is een vertrouwd gezicht op de nummer een-positie van het scheidsrechtersklassement.
Beste spelers
1. Lars Unnerstall (FC Twente) 6,92 (13)
2. Gernot Trauner (Feyenoord) 6,79 (14)
3. Cody Gakpo (PSV) 6,75 (14)
4. Sebastian Szymanski (Feyenoord) 6,75 (10)
5. Xavi Simons (PSV) 6,71 (14)
Jordy Clasie (AZ) 6,71 (14)
7. Iliass Bel Hassani (RKC) 6,71 (12)
8. Kenneth Taylor (Ajax) 6,64 (11)
David Hancko (Feyenoord) 6,64 (11)
10. Ramiz Zerrouki (FC Twente) 6,54 (14)
Tijjani Reijnders (AZ) 6,54 (14)
Andries Noppert (Heerenveen) 6,54 (14)
Jeffrey de Lange (Go Ahead Eagles) 6,54 (14)
Slechtste spelers
1. Daishawn Redan (FC Utrecht) 5,20 (10)
2. Bilal Ould-Chikh (FC Volendam) 5,25 (10)
3. Richairo Zivkovic (FC Emmen) 5,35 (13)
4. Jamie Jacobs (Cambuur) 5,41 (11)
Couhaib Driouech (Excelsior) 5,41 (11)
6. Brian Plat (FC Volendam) 5,42 (13)
7. Melle Meulensteen (Vitesse) 5,46 (10)
8. Carlens Arcus (Vitesse) 5,46 (14)
9. Enzo Cornelisse (Vitesse) 5,46 (12)
10. Isak Määtä (FC Groningen) 5,54 (14)
Scheidsrechter top 5
1. Danny Makkelie 6,40 (10)
2. Jochem Kamphuis 6,38 (8)
3. Serdar Gözübüyük 6,25 (10)
4. Edwin van de Graaf 6,25 (8)
5. Dennis Higler 6,22 (9)
6. Joey Kooij 6,21 (7)
7. Allard Lindhout 6,15 (10)
8. Martin van den Kerkhof 6,14 (7)
9. Bas Nijhuis 6,13 (8)
10. Pol van Boekel 6,07 (8)
Beste speler per club
Feyenoord:
Gernot Trauner 6,79 (14 wedstrijden)
Net als vorig seizoen nooit versagende, haast foutloze verdediger. Niet meer weg te denken bij Feyenoord.
Ajax:
Kenneth Taylor 6,64 (11 wedstrijden)
WK-ganger Kenneth Taylor brak in dit miserabele seizoen door bij Ajax en is direct de beste speler.
PSV:
Cody Gakpo 6,75 (14 wedstrijden)
Was afgelopen zomer bijna vertrokken. Bewees daarna zijn onschatbare waarde voor PSV.
AZ:
Jordy Clasie 6,71 (14 wedstrijden)
Als het lichaam mee had gewerkt was Clasie onderdeel geweest van de WK-selectie van Oranje. Bezig aan zijn beste seizoen sinds tijden.
FC Twente:
Lars Unnerstall 6,92 (13 wedstrijden)
De beste speler van de eredivisie is een boomlange keeper die er onder andere voor zorgt dat FC Twente in Nederland de minste tegengoals moet slikken.
Sparta:
Arno Verschueren 6,50 (10 wedstrijden)
Seizoenrevelatie Sparta kent in de Belg Arno Verschueren een grote uitblinker. Scoorde dit seizoen al zes keer waarvan vier goals in de laatste drie wedstrijden.
FC Utrecht:
Vasilios Barkas 6,39 (14 wedstrijden)
Krijgt elke week complimenten van trainer Henk Fraser. FC Utrecht heeft eindelijk weer een stabiele doelman.
Heerenveen:
Andries Noppert 6,54 (14)
Doelman die volgens bondscoach Louis van Gaal het meest in vorm is van al zijn doelmannen. Dat weten ze bij Heerenveen ook.
NEC:
Jasper Cillessen 6,54 (13)
Over de meest besproken doelman van het afgelopen weekeinde is veel gezegd maar nog niet dat hij dit seizoen ruimschoots de beste speler van NEC is.
RKC:
Iliass Bel Hassani 6,71 (12)
Met een rode kaart eindigde de eerste seizoenshelft van Iliass Bel Hassani bepaald niet stijl. De middenvelder had zich na magere jaren juist opgewerkt.
Go Ahead Eagles:
Jeffrey de Lange 6,54 (14 wedstrijden)
De bij Ajax opgeleide Jeffrey de Lange lijkt voor Go Ahead Eagles een schot in de roos. Werd afgelopen zomer opgepikt als reservedoelman van FC Twente.
Fortuna Sittard:
Ivor Pandur 6,32 (11 wedstrijden)
Profiteerde van de trainerswissel bij Fortuna en bleek direct de meest constante factor van het elftal.
Vitesse:
Kacper Kozlowski 6,35 (10 wedstrijden)
Als Vitesse straks een hele seizoenshelft kan beschikken over Kacper Kozlowski komt het misschien toch nog goed met het seizoen van de Arnhemmers.
Excelsior:
Stijn van Gassel 6,50 (14 wedstrijden)
Alleen FC Volendam kreeg meer treffers tegen dan Excelsior maar dat lag in de regel niet aan Stijn van Gassel.
FC Groningen:
Radinio Balker 6,29 (12 wedstrijden)
Steekt met zijn cijfer opvallend hoog boven zijn medespelers uit. Vorig seizoen al bij de club maar lang geblesseerd. Nu al lichtpuntje in een aardedonker Groningen-seizoen.
FC Emmen:
Mark Diemers 6,29 (12 wedstrijden)
Huurling Diemers toont wekelijks aan dat hij eigenlijk te goed voor dit FC Emmen.
Cambuur:
Mees Hoedemakers 6,25 (10 wedstrijden)
Een transfer lag deze zomer in het verschiet maar hij bleef. Cambuur is er blij mee. Zonder hem zou het seizoen nog slechter verlopen.
FC Volendam:
Filip Stankovic 6,21 (14 wedstrijden)
Het kan bijna niet anders of we zien de zoon van Dejan Stankovic ooit terug bij een grotere club dan FC Volendam.
Comment
Comment